Якщо навмисні атаки на підводні кабелі в Балтійському морі, такі як пошкодження електрокабеля Est.
Link 2, триватимуть і далі, це може мати наслідком перегляд міжнародного морського права.
Таку оцінку висловив міністр внутрішніх справ Естонії Лаурі Ляенеметс, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на естонське видання Postimees.
Міністр не виключає, що наслідки таких інцидентів можна порівняти з міграційними атаками, які кілька років тому зачепили Литву, Польщу і Латвію, змусивши західні країни переглянути міжнародні правила і норми у сфері міграції.
Так само може бути переглянуте міжнародне морське право, а також можливості країн притягати до відповідальності судна, що перебувають у нейтральних водах.
"Якщо навмисні атаки в Балтійському морі стануть регулярними, це може призвести до наслідків у міжнародному морському праві, які можна порівняти з міграційними атаками, що сталися кілька років тому", – цитують міністра естонські журналісти.
Ляенеметс зазначив, що якщо причиною пошкоджень підводних кабелів "справді виявиться людський фактор", то це вже третій подібний випадок у Балтійському морі за рік.
Причому щоразу головним підозрюваним виявлялося судно, що належить китайській компанії.
"Усі погляди Європи спрямовані в бік однієї країни (Китаю)", – підкреслив естонський міністр.
"Якщо це знову людський фактор, то питання стоятиме не про дії Естонії та Фінляндії, а про реакцію всієї Європи", – цитує голову МВС Естонії видання.
Link 2 аварійно відімкнувся з невідомих причин.
Пізніше в Естонії заявили про збої в роботі ще трьох кабелів у Балтійському морі, і уряд країни проведе екстрене засідання з цього приводу.
У Фінляндії не виключають версії про умисне пошкодження підводної лінії електропередач у Фінській затоці, оскільки там проходили два судна; ЗМІ пишуть, що принаймні одне має китайську реєстрацію та зв’язок з іншим підозрілим судном.