Сьогодні, 27 грудня, віряни вшановують пам'ять святого апостола, первомученика й архидиякона Стефана, пам'ять преподобного Теодора Начертаного сповідника та пам'ять святителя Теодора, архиєпископа Константинопольського. До нового року залишається чотири дні.
Яке сьогодні церковне свято
27 грудня в церковному календарі – день пам’яті святого Стефана. Він був відомим як справжній шанувальник християнства. У віці 30 років постраждав за Христа. Все життя проповідував, успішно перемагав юдеїв в дискусіях. За це люди почали його обмовляти. Коли повстав Стефан перед судом, то виголосив свою відому промову, дорікнувши юдеям, що вони женуть від себе пророків. Під час цієї проповіді з'явився сам Ісус Христос, але люди позатуляли свої вуха і очі, бо не хотіли нічого чути і бачити. Тоді його відвели за місто і побили камінням. Від травм чоловік і помер. Християни прийшли таємно вночі і поховали його тіло за всім законами.
Що сьогодні не можна робити
- Не можна пити алкогольні напої.
- Не дозволяється відмовляти нужденним.
- Заборонено працювати.
Народні прикмети і традиції на 27 грудня
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день. Наприклад, дивилися, який сьогодні день: сонце і мороз — рік буде урожайним, на деревах іній — до великого урожаю зернових, птахи збираються зграйками на верхівках дерев — ще тривалий час протримаються морози, ворони гніздяться просто на снігу — незабаром прийде відлига.
За традицією у день Стефана вшановували пастухів, адже він вважався їхнім покровителем. В цю дату їх щедро вгощали, запрошували в гості. А ще доглядали за кіньми, адже вірили, що якщо їх цього дня добре напоїти, то тварини будуть цілий рік здоровими і міцними.
Як назвати дитину, яка народилася 27 грудня
Сьогодні іменини святкують Степан, Теодор, Федір, Лука, Йосип, Давид, Яків. Талісманом людини, народженої 27 грудня, є змійовик. Це унікальний талісман, який був відомий з давніх часів. Здавна вірили, що змійовик відрізняється бактерицидними властивостями і навіть сьогодні вважається, що він підсилює дію ліків.
Історичні події 27 грудня
537 — У Константинополі, столиці Візантійської імперії, освятили храм святої Софії, який протягом тисячоліття був головним храмом православного світу.
1648 — тріумфальний в'їзд гетьмана Війська Запорозького Богдана Хмельницького в Київ через Золоті ворота.
1932 — Постанова ЦВК і РНК СРСР про введення в СРСР єдиної паспортної системи та «обов'язкового запису паспортів». Селяни паспортів не отримали, через що фактично перетворилися на кріпаків, з'явився додатковий привід для переслідування мандрівних кобзарів.
1934 — Політбюро ЦК ВКП(б) своєю Постановою № 488 «Об Украине» ухвалило депортувати 2 000 «антирадянських» родин із прикордонних районів України та переселити 7-8 тис. господарств «ненадежного элемента» з західної частини України на східну.
1945 — У Нью-Йорку представники 28 країн підписали угоду про створення Міжнародного валютного фонду. Перші фінансові операції МВФ розпочав 1 березня 1947 року.
1959 — Від семи поштовхів землетрусу на півночі Туреччини загинуло понад 50 тисяч осіб, сотні тисяч жителів провінцій Ерзінджан, Сівас і Самсун втратили житло і протягом всієї зими потерпали від лютих морозів, що часом досягали 30 градусів.
1979 — Радянські військовики вбили президента Афганістану Хафізуллу Аміна.
1979 — За рішенням керівництва СРСР 75-тисячний контингент радянських військ увійшов на територію Афганістану.
1994 — запущено в експлуатацію київську станцію метро «Позняки».
1997 — введено в експлуатацію станцію метро «Печерська».
2008 — Під кодовою назвою «Литий свинець» в Секторі Газа почалась антитерористична військова операція ізраїльської армії проти ХАМАСу.