Зокрема, екологічна катастрофа завдасть шкоди й тимчасово окупованому Криму. Про це повідомляє 24 Каналз посиланням на речника Військово-морських сил Дмитра Плетенчука в етері телемарафону.
Чи є загроза екологічної катастрофи
Плетенчук пояснив, що "море не має парканів", тому на жаль, наразі видно, що Крим потерпає від наслідків цієї катастрофи.
Доволі складно верифікувати, щоб це була 100-відсотково надійна інформація щодо наслідків, тому що, звісно, нікого росіяни туди не допускають. А зараз такі погодні умови, що на супутникові знімки треба чекати,
– заявив він.
Як каже речник, коли зміняться погодні умови, буде можливість отримати відповідні супутникові дані та оцінити реальну ситуацію, яка склалася через витік мазуту. Однак, згідно з вже оприлюдненими даними, зрозуміло, що у Криму відчують наслідки.
За його словами, навіть у разі забруднення лише російського узбережжя, в екологічному сенсі його неможливо відокремити від інших чорноморських країн. Крім того, в України спільно з Росією є Чорне та Азовське моря.
"Флора, фауна страждають незалежно від місця розташування у Чорному морі. Тому так – наслідки скоріше за все у майбутньому можна буде оцінити, але вони усі мають ознаки екологічної катастрофи", – резюмував Плетенчук.
Нагадаємо,біля берегів Керчізатонули 2 російські танкери "Волгонефть". Кораблетроща сталася за 8 кілометрів від Керченської протоки. В обох випадках хвилі врізалися в корпус і зробили пробоїну, після чого пішла тріщина.