Міноборони повідомило, скільки коаліцій надають військову допомогу Україні
Міноборони повідомило, скільки коаліцій надають військову допомогу Україні

Міноборони повідомило, скільки коаліцій надають військову допомогу Україні

Міноборони повідомило, скільки коаліцій надають військову допомогу Україні

У вересні 2023 року формат міжнародної допомоги Україні був змінений.

Міністерство оборони України повідомило про те, що станом на сьогоднішній день військову допомогу Україні надають вісім коаліцій у складі 14-28 країн. Ця допомога з різних сфер, адаптована до конкретних потреб українських сил оборони.

Зокрема, до коаліції авіаційної спроможності входять 14 країн. До коаліції морської спроможності - 18 країн. В коаліції інтегрованої протиповітряної та протиракетної оборони задіяні 14 країн, в коаліції артилерії - 14 країн, в коаліції дронів - 16 країн,  в коаліції з розмінування - 21 країна, в коаліції ІТ - 17 країн.

США очолюють Коаліцію авіаційних спроможностей та Коаліцію артилерії.
Франція є лідером Коаліції інтегрованої ППО та ПРО, а також Коаліції артилерії.
Німеччина очолює Коаліцію бронетанкової техніки та маневреності, а також Коаліцію інтегрованої ППО та ПРО.
Велика Британія очолює Коаліцію морських спроможностей та Коаліцію дронів.

Крім цих країн, лідерські позиції в різних коаліціях займають також Данія, Естонія, Італія, Ісландія, Латвія, Литва, Люксембург, Нідерланди, Норвегія та Польща.

У вересні 2023 року формат міжнародної допомоги Україні був змінений, і країни-союзники перейшли до надання допомоги в межах коаліцій замість двостороннього співробітництва. Це дозволяє краще координувати підтримку та відповідає на конкретні потреби Сил оборони України. Україна продовжує працювати над залученням нових країн до участі в цих коаліціях, що допоможе посилити ефективність допомоги у різних сферах оборони.

Міністр фінансів Сергій Марченко нещодавно прогнозував, що без допомоги США Україна зможе воювати щонайменше до середини 2025 року. Водночас дотичне до військово-промислового комплексу джерело ZN.UA в одній із силових структур вважає, що Україна зможе вести війну далі за умови надання США лише трьох ключових технологій для стримування ворога. Яких саме - читайте докладніше у статті Віталія Кононученка «Хиткий шлях самостійності: чого очікувати Україні в разі зупинки військової допомоги від США».

Джерело матеріала
loader
loader