Чому я відмовився від телеграму. Власний досвід аналітика ЦЕДЕМ
Чому я відмовився від телеграму. Власний досвід аналітика ЦЕДЕМ

Чому я відмовився від телеграму. Власний досвід аналітика ЦЕДЕМ

Чому варто піти, чим його замінити та як сповістити про рішення інших.

Олександр Монастирський,  аналітик у сфері протидії дезінформації та підвищення медіаграмотності напряму «Незалежні медіа» ЦЕДЕМ

Для мене все почалось ще у серпні 2023 року, коли я тільки почав досліджувати проблематику телеграму, а також із запуском проєкту Telegram Detox.

Як і більшість українців, я використовував цей російський додаток для спілкування з друзями, для роботи тощо. Мені було важко уявити життя без цієї платформи, адже там усе так зручно, є канали, які постійно подають новини, купа різного контенту та багато всього іншого…

Окрім цього додатку, я вже раніше використовував вотсап і вайбер, але кількість спілкування на них була значно меншою, ніж у телеграмі.

Приблизно у вересні 2023 року я видалив телеграм зі свого телефону та ноутбуку, намагаючись знайти альтернативи та перевести всіх людей зі свого кола спілкування на інші платформи.

Замінниками телеграму для мене стали два додатки — Signal і WhatsApp. Якщо про останній я знав уже раніше та використовував його для спілкування з окремими людьми, то про Signal я майже не знав нічого та ніколи не користувався ним. Основним критерієм для мене у виборі додатка саме для спілкування була захищеність, походження продукту, а також деякі базові функції (збережені повідомлення, заплановані повідомлення, можливість налаштувати чати, можливість надсилання файлів та деякі інші).

Якщо цей продукт став для мене додатком для індивідуальних і групових чатів, то вотсап, окрім спілкування, став джерелом інформації. Відколи у ньому зʼявилася функція створення каналів, я майже повністю перейшов на споживання новин та іншого контенту з них. Також мене надзвичайно тішить тенденція серед організацій, медіа, бізнесів тощо зі створення таких каналів саме у вотсапі.

Перехід в інші додатки — це процес. Не варто очікувати, що зіскочити «з голки» телеграму буде легко, адже він занадто сильно пустив свої щупальця у майже всі сфери життя українців. У мене теж виникали певні незручності та проблеми у процесі переходу, адже багато медіа не мало стрічок у вотсапі або деінде. Також додатки-альтернативи не мали всіх функцій, які були у телеграмі, але зараз я впевнено можу сказати, що з точки зору функціоналу я не відчуваю жодного дискомфорту у Signal та WhatsApp.

Щодо інформування свого кола спілкування про те, що я більше не використовую телеграм для спілкування — взагалі не виникло проблем. Моя позиція була наступна: якщо ви хочете дописатися до мене й отримати швидку відповідь — не пишіть мені у телеграм. Окремо варто згадати й про необхідність пояснення такого рішення й інформування про небезпеки цього додатка. Плоди такої роботи вже дали про себе знати, адже багато людей із мого кола спілкування теж поступово відмовляються від цього додатка та переходять на безпечніші альтернативи.

Заради справедливості варто зазначити, що акаунт у телеграмі в мене досі існує, але лише для професійних інтересів — моніторингу російського інфопростору й іншої аналітичної роботи.

Ілюстрація: Getty Images

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Соцмережі
Джерело матеріала
loader