Китай спустив на воду десантний корабель
Китай спустив на воду десантний корабель

Китай спустив на воду десантний корабель

Китай спустив на воду свій перший десантний корабель нового покоління.

Про це повідомляє CNN, передає Укрінформ.

Десантний корабельтипу 076 спущений на воду в п'ятницю на суднобудівному заводі в Шанхаї. Корабель, який отримав назву «Сичуань» на честь південно-західної китайської провінції, вважається ключовим активом у трансформації китайського флоту і посиленні оперативних можливостей для операцій на далекі відстані.

З водотоннажністю понад 40 тис. тонн при повному завантаженні, 076 належить до найбільших десантних кораблів у світі, він має двоострівну надбудову і польотну палубу на всю довжину, йдеться у заяві ВМС Народно-визвольної армії Китаю (ВМС НВАК)

Найважливішою особливістю корабля є те, що він оснащений електромагнітною катапультною системою, яка дозволяє запускати літаки, гелікоптери і десантне обладнання, додали в НВАК.

Електромагнітна катапультна система дозволить 076 запускати більші і важчі літаки. Це означає більшу кількість пального для літака, більшу дальність польоту, а також більше бомб чи ракет.

Лише один військовий корабель у світі - новітній авіаносець ВМС США USS Gerald R Ford використовує електромагнітну систему катапульт.

Новітній китайський авіаносець «Фуцзянь», який проходить випробування і ще не введений в експлуатацію, також має електромагнітну систему.

На озброєнні десантних кораблів ВМС США є F-35B - винищувач-невидимка з коротким зльотом і вертикальною посадкою, який використовується ВМС, морською піхотою і ВПС США. Наразі ВМС НВАК не мають аналога F-35B, тому можуть використовувати ті ж авіаносці, що і «Фуцзянь».

У доповіді Центру стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS) йдеться про те, що 076 може використовуватись як масивна платформа для безпілотників. Щодо інших можливостей 076, то він, як очікується, буде доповнений гелікоптерами і десантними кораблями, здатними висадити понад 1000 морських піхотинців.

Як повідомляв Укрінформ, за даними Пентагону, Китай швидко нарощує свій ядерний арсенал, і ймовірно, матиме 1000 ядерних боєголовок до 2030 року.

Фото: China Daily

Теги за темою
Китай
Джерело матеріала
loader