У світлі високого ризику військового конфлікту за участю НАТО у Швеції розпочали підготовку додаткових місць на цвинтарях.
Похоронні асоціації Швеції прагнуть придбати достатньо землі для того, чого, як вони сподіваються, їм ніколи не доведеться робити: ховати тисячі загиблих у разі війни.
Про це пише Associated Press.
Підготовку додаткових цвинтарів розпочали відповідно до рекомендацій Церкви Швеції та спеціального керівництва, розробленого Шведською агенцією з надзвичайних ситуацій (MSB) та Збройними силами Швеції.
Видання зазначає, що необхідність підготуватися до можливого військового конфлікту стала особливо актуальною у зв'язку з рішенням Швеції вступити до НАТО та напруженістю у відносинах із Росією у регіоні Балтійського моря.
У Швеції згідно із законом похоронні асоціації зобов'язані забезпечити місця для поховання 5% населення у разі кризових ситуацій. У Гетеборзі, другому за величиною місті Швеції, зараз ведуть переговори про купівлю 10 акрів (40 470 квадратних метрів) землі, щоб забезпечити приблизно 30 000 місць для поховання загиблих у разі війни.
"Це означає, що нам потрібно більше землі для поховань, і це явище характерне і є проблемою для великих міст, де землі не вистачає навіть для задоволення потреб у похованнях у мирний час", — сказала Катаріна Евенсет, старший радник Асоціації з поховань Гетеборга.
Спільно з місцевим муніципалітетом, який має монополію на прийняття рішень про використання землі в Гетеборзі, похоронна асоціація визначила велику територію, яка підходить для будівництва масштабного цвинтаря. Однак тривалий процес затвердження та будівництва може зайняти близько 10 років, що створить додаткові проблеми у невизначені часи.
"На жаль, це той випадок, коли нам все частіше нагадують, що війна може статися, і що нам просто потрібно бути готовими до цього", — сказав Ян-Улоф Ольссон, експерт із захисту критичної інфраструктури (CIP) в MSB.
Видання нагадало, що у листопаді Швеція та Фінляндія розіслали своїм громадянам оновлені посібники з громадянської готовності з інструкціями, як вижити у війні. Подібні керівництва цього року отримали й громадяни Данії та Норвегії, хоча Росія в них не згадується жодного разу.
- Чи зможе НАТО протистояти РФ без допомоги США: лідери трьох країн Європи зробили висновок
- Чи воюватиме Росія з НАТО: що відомо про наміри країни-агресора
- У НАТО почали готувати план на випадок Третьої світової війни: що він передбачає