Приведе до "значних" втрат: НАТО оцінило ризик нападу Росії на Альянс
Приведе до "значних" втрат: НАТО оцінило ризик нападу Росії на Альянс

Приведе до "значних" втрат: НАТО оцінило ризик нападу Росії на Альянс

У НАТО вважають реальним ризик нетрадиційної атаки Росії на Альянс із жертвами.

Як передає "Хвиля", про це заявив високопосадовець Альянсу Джеймс Аппатурай в інтерв’ю Sky News.

За його словами, існує "реальна перспектива" того, що неконвенційний напад Росії на НАТО – такий як диверсія або підпал – може призвести до "значних" втрат.

Аппатурай, який займається оновленням стратегії НАТО з відстеження та стримування так званої гібридної війни, зазначив, що члени Альянсу повинні чітко розуміти між собою та з Москвою, який рівень бойових дій у "сірій зоні" може спровокувати відповідь союзників, включаючи застосування військової сили.

Він також розповів, що 32 країни-члени НАТО вже перебувають у ситуації, коли російські гібридні атаки по всій Європі, США та Канаді наближаються до рівня, який ще п’ять років тому був би "абсолютно неприйнятним".

При цьому Аппатурай звернув увагу на те, що особливо зросла кількість більш "кінетичних" дій – таких як перерізання життєво важливих підводних кабелів, диверсії проти будівель та закладення запалювальних пристроїв у вантаж літака – після того, як Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну в лютому 2022 року.

"Ми точно можемо нарахувати десятки. До 100, напевно. Але є ще багато зірваних змов", – сказав заступник помічника генерального секретаря НАТО з питань інновацій, гібридних та кібернетичних технологій.

У відповідь на запитання, чи не турбує його, що ймовірна російська гібридна атака може перевищити поріг, який спонукає НАТО застосувати колективну відповідь за статтею 5 – згідно з якою напад на одного вважається нападом на всіх – і вступити у війну з Росією, Аппатурай сказав: "Що мене справді турбує, так це те, що одна з таких атак, як я вже казав, може стати масштабною".

"Таким чином, існує реальна перспектива, що одна з таких атак може призвести до значної кількості жертв або дуже значних економічних збитків. І тоді ми не хочемо опинитися в ситуації, коли ми не продумали, що робити далі", – зазначив він.

Видання зазначає, що його команда оновлює стратегію НАТО щодо розуміння, стримування та протидії гібридній війні, яка востаннє розроблялася у 2015 році, коли загроза була зовсім іншою. Ця робота передбачає нові зусилля Альянсу щодо складання планів усіх ймовірних гібридних атак з боку Росії та інших ворожих суб’єктів, зокрема Китаю, Ірану та Північної Кореї, для кращого розуміння масштабу й напрямку виклику.

Оновлена політика, яка має бути ухвалена на саміті у 2025 році, також визначатиме, як НАТО може краще стримувати агресію і як він повинен реагувати – з урахуванням того, що будь-який крок Альянсу може бути розцінений як ескалація.

Нагадаємо, Bloomberg оцінило, коли ЗСУ можуть вийти з Курської області.

Джерело матеріала
loader