Експерти громадської організації «Навчай для України» розробили посібники, які призначені для допомоги в подоланні освітніх втрат учнів середньої школи. Отримати доступ до посібників можна безкоштовно на сайті, повідомили в організації.
«Предметні посібники є унікальним інструментом для вчителів, які допомагають ефективно виявляти та усувати прогалини в знаннях учнів. Вони містять 24 розроблені уроки з конкретними методиками та вправами, а також маршрутні листи й карти предмета. Використовуючи цей посібник, вчителі поступово та ефективно допомагають учням надолужувати втрачені знання та відновлювати їхню мотивацію до навчання за короткий період», — ідеться в повідомленні.
Такі посібники уклали з шести предметів: української та англійської мов, історії України, хімії, фізики й математики, яка після 7 класу ділиться на алгебру та геометрію.
Також запропонували посібник для фасилітатора Цифрового освітнього центру, який може використовуватися як окремий курс або інтегруватися в предметне навчання, залежно від потреб закладу освіти чи дитини. Це готовий цикл занять, на яких підліток розвивається й опановує навички постановки цілей. У посібнику наводяться матеріали для проведення тьюторських годин.
Кожен посібник пройшов експертне оцінювання, рецензування представників Українського центру оцінювання якості освіти та узгодження з провідними фахівцями відповідного предмета.
Як розповіла керівниця напрямку подолання освітніх втрат ГО «Навчай для України» Анастасія Донська, з квітня 2022 року учасники проєкту «Навчай для України» у співпраці з понад 600 учителями провели понад 100 тисяч занять з учнями для надолуження прогалин. Вони виявили, що ефективність індивідуального підходу в роботі з дітьми в рази вища за стандартне навчання за заданою програмою. Однак учителі озвучували постійну проблему пошуку й добору цікавих та водночас комплексних вправ, які допомагали б і протренувати кілька понять одночасно, і сприяти розвитку компетентностей дитини в ключових темах.
«Команда "Навчай для України" почала шукати універсальне рішення і спосіб зекономити час і ресурси вчителів на пошук необхідних матеріалів. Ми залучили найкращих українських вчителів-практиків, які довели свою професійність тривалою роботою з надолуження знань дітей, зібрали фахових експертів, методистів, психологів для рецензування, творчих і креативних дизайнерів для оформлення, і так вийшли збірки, які зможуть стати надійним фундаментом базових знань. Вони допоможуть вчителям підготувати якісні catch-up заняття, а дітям — оволодіти знаннями на рівні своїх однолітків, вчитися із задоволенням та бути впевненими у собі», — зазначила Анастасія Донська.
- Читайте також: 95% учителів вважають, що учні стали навчатися гірше — опитування Rakuten Viber та EdEra
За словами керівниці експертної групи з розробки посібників Ольги Івашури, матеріали в посібниках по суті є повноцінним пакетом матеріалів для підготовки та проведення занять. Вони ґрунтуються на ідеях концепції «Нової української школи» й відповідають галузевим модельним навчальним програмам, створеним на основі держстандарту базової середньої освіти.
«Посібники від громадської організації "Навчай для України" — це дійсно "перша ластівка" нового підходу в питанні боротьби з освітніми втратами — підходу, заснованого на пакетному рішенні, яке є методично виваженим і (головне!) загальнодоступним. Такий підхід може стати істотною підтримкою для учительства в питанні організації ефективної роботи з надолуження, а отже, сприяти тому, що на якомусь етапі ми зможемо ствердно говорити, що "негативну динаміку" щонайменше зупинено», — прокоментував заступник директора Українського центру оцінювання якості освіти, координатор групи рецензентів матеріалів посібника Василь Терещенко.
Отримати доступ до посібників можна безкоштовно за посиланням.
Фото: ГО «Навчай для України» / фейсбук
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.