В Україні розмір прожиткового мінімуму для різних категорій громадян може відрізнятися. Так, для дітей він є вищим, ніж для працездатних осіб. Видання «Еспресо» розповіло, який прожитковий мінімум передбачений в Україні з 1 січня.
Яким буде прожитковий мінімум з 2025 року
Відповідно до закону про державний бюджет, з 1 січня 2025 року в Україні не передбачено зростання розміру прожиткового мінімуму.
Так, прожитковий мінімум на одну людину з 1 січня становитиме 2920 гривень, тобто залишиться на рівні 2024 року.
Для основних соціальних і демографічних груп населення прожитковий мінімум становитиме:
- для дітей віком до 6 років – 2563 гривні;
- для дітей віком від 6 до 18 років – 3196 гривень;
- для працездатних осіб – 3028 гривень;
- для працездатних, який застосовується для визначення базового розміру посадового окладу судді – 2102 гривні;
- для працездатних, який застосовується для визначення посадових окладів працівників інших державних органів, оплата праці яких регулюється спеціальними законами, а також працівників податкових і митних органів, – 2102 гривні;
- для працездатних, який застосовується для визначення посадового окладу прокурора окружної прокуратури, – 1600 гривень;
- для людей, які втратили працездатність (до цієї категорії належать також пенсіонери), – 2361 гривня;
- для людей, які втратили працездатність, який застосовується для визначення розміру доплати за проживання на територіях радіоактивного забруднення, в тому числі за рішеннями суду, – 1600 гривень.
Нагадаємо, раніше міністерка соціальної політики Оксана Жолнович розповіла, що прожитковий мінімум планують замінити спеціальною соціальною виплатою. За її словами, це позитивно вплине на усю соціальну систему та економіку.