Ціни на продукти в Україні у 2025 році однозначно зміняться: названо продукти, які найбільше подорожчають
Ціни на продукти в Україні у 2025 році однозначно зміняться: названо продукти, які найбільше подорожчають

Ціни на продукти в Україні у 2025 році однозначно зміняться: названо продукти, які найбільше подорожчають

У 2025 році вартість продуктів харчування в Україні визначатиметься врожайністю, рівнем інфляціїта купівельною спроможністю населення.

Економіст Олег Пендзин у коментарі ЗМІ зазначив, що за прогнозами, врахованими в бюджеті України на 2025 рік, рівень інфляції становитиме 9,5%. Проте цей показник є загальним, і окремі групи товарів реагуватимуть на економічні зміни по-різному.

Попит на дорогі продукти, як-от м’ясо чи сири, поступово знижується. Наприклад, у 2024 році ціни на м’ясо зросли лише на 2%, тоді як загальний продовольчий кошик подорожчав на 14-15%. Це пояснюється тим, що люди з обмеженими доходами віддають перевагу дешевшим товарам, зазначає економіст.

Зростання попиту на доступні продукти, зокрема хліб і картоплю, спричиняє їх подорожчання. Так, у 2024 році ціни на хліб підвищилися на 15%, а картопля подорожчала майже на 30%. За словами Олега Пендзина, у 2025 році варто очікувати наступні зміни:

  • Овочі та картопля: до весни 2025 року їхні ціни можуть зрости ще на 30-50%. Однак із появою перших овочів із відкритого ґрунту вартість почне знижуватися.
  • Хліб та молочні продукти: здорожчають на 10-15%, залежно від вартості сировини.
  • М’ясо: залишатиметься відносно стабільним, із подорожчанням лише на 2-5% через низький попит.

"Ми спостерігаємо, що дешевші продукти, такі як картопля чи овочі, зростають у ціні швидше, ніж дорогі. Це свідчить про реальну купівельну спроможність українців", – підкреслює експерт.

Він також зазначає, що імпортні товари, такі як овочі чи фрукти, можуть частково стримувати зростання цін. Водночас курс гривні не матиме суттєвого впливу на загальну ситуацію.

"Коливання валютного курсу в основному позначатимуться на вартості імпортної риби, яка займає невелику частку у раціоні українців. У цілому, курс гривні залишається стабільним, тому серйозних змін тут не передбачається", – додає економіст.

Сезонність залишиться одним із головних чинників формування цін у 2025 році. На початку року очікується подальше зростання цін на овочі зі сховищ. Однак із травня, коли на ринку з’явиться новий врожай, вартість почне знижуватися.

Останні новини України:

Українців попередили про підвищення тарифу на воду: названо суму після можливого зростання.

Українцям приходять завищені платіжки за газ: відомо, чому це може статись.

В Україні діють одразу кілька тарифів на електроенергію: частина українців заплатить менше у грудні.

Теги за темою
продукти ціни
Джерело матеріала
loader