Картини Рєпіна та Малевича визнали українською культурною спадщиною
Картини Рєпіна та Малевича визнали українською культурною спадщиною

Картини Рєпіна та Малевича визнали українською культурною спадщиною

Експертно-фондова комісія Міністерства культури та стратегічних комунікацій України внесла 11 унікальних музейних експонатів з колекцій чотирьох українських музеїв до Держреєстру національного культурного надбання. Про це повідомляє Міністерство культури та стратегічних комунікацій України. 

- Серед них твори двох видатних українських художників — Казимира Малевича та Іллі Репіна.
Зокрема, картина Казимира Малевича «Суперматизм-65» з колекції Харківського художнього музею, що є яскравим прикладом художнього стилю супрематизму, який Малевич започаткував у 1915 році. Також з колекції Харківського художнього музею до Держреєстру занесено картину Іллі Рєпіна «Запорожці пишуть листа турецькому султанові». Захопившись історією Запорозької Січі митець писав: «ніхто в усьому світі не відчував такої свободи, рівності й братерства, як запорожці», - йдеться в повідомленні.

Ще одним важливим артефактом, який був внесений до Державного реєстру, є Євангеліє Апракос 1707 року (друк Києво-Печерської Лаври) з колекції Харківського історичного музею імені М.Ф. Сумцова. Це Євангеліє вважається унікальним поліграфічним витвором, оригінальним примірником рідкісного ілюстрованого кириличного стародруку великого формату та одним із найбільш значущих проектів в історії українського книговидання до ХІХ століття.

  • 1 листопада 2024 року у Нідерландах з галереї викрали портрети королев Єлизавети II та Маргрете II. Роботи створив король поп-арту Енді Воргол.
  • 18 січня 202 4 року у бельгійському місті Антверпен у підвалі одного з будинків виявили дві цінні картини: одна - Пабло Пікассо, а інша - Марка Шагала.
Джерело матеріала
loader
loader