Українська волонтерка Діана Макарова виявила в книгарні Librarium у Києві російськомовну книгу «Життя Степана Бандери. Тероризм. Фашизм. Геноцид. Культ» німецького історика Ґжеґожа Россолінського-Лібе, що містить антиукраїнські наративи.
Як повідомила волонтерка у фейсбуці, книга присвячена «мирним жителям, що загинули від рук українських націоналістів».
У своєму дописі Діана Макарова зазначила, що хоч книгарня збирає кошти на допомогу ЗСУ, продажем такої літератури одночасно допомагає ворогу: «Лібраріум і сам збирає гроші для фронту, он бачте, у нас збір на ДШВ, ми вже зібрали 800 тис грн. З 10% від продажів. Але однією рукою збирати гроші для знищення ворога - а другою рукою працювати на того ж ворога — знаєте, це непоясненно. Це непоясненно настільки, що потребує вашого репосту. Саме сьогодні. В день народження Степана Бандери».
У відео, яке волонтерка зняла у книгарні, вона каже, що продавати в столиці України таку книгу в розпал російсько-української війни — злочинно.
Відео: Діана Макарова/Facebook
«Детектор медіа» звернувся до представників крамниці за коментарем і отримав відповідь, що хоч ця книга не заборонена в Україні, з продажу буде знята.
«Вкрай стурбовані реакцією покупців, тому поспішаємо відповісти: у нас понад 40 000 одиниць товару на площі 700 кв. м. Постачальники нам привозять товар, у тому числі і книги. Цей процес курує категорійний менеджер. Дана книга не є забороненою до продажу в Україні законодавством, тому вона пройшла поверхневу модерацію до продажу. Оскільки у нас в штаті немає істориків, ми не маємо компетенцій нести оцінку зміст книги. За зміст книжок несе відповідальність видавництво та автори. Звісно, ми негайно прислухаємося до думки наших покупців і книга негайно знімається з полиць», — відповіли в Librarium.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.