Науковці поєднали світло та звук у нову революційну технологію
Науковці поєднали світло та звук у нову революційну технологію

Науковці поєднали світло та звук у нову революційну технологію

Фізики розробили теоретичний підхід до нового виду квантового переплутування, об'єднавши частинки світла (фотони) з частинками звуку (фонони). Система, названа оптоакустичним переплутуванням, пропонує новий підхід у розвитку квантових технологій, забезпечуючи вищу стійкість до зовнішніх шумів — однієї з головних проблем у цій галузі, інформує Science Alert.

У роботі, виконаній в Інституті Макса Планка досліджень світла в Німеччині, фізики Чанлонг Чжу, Клаудіу Дженес і Біргіт Стіллер запропонували використовувати процес Бріллюенівського розсіяння. Цей процес полягає у взаємодії світла з тепловими звуковими хвилями в атомах матеріалу. Для досягнення переплутування дослідники пропонують застосовувати лазерні імпульси і звукові хвилі в спеціально створеному чіпі з Бріллюен-активним хвилеводом. Взаємодія між фононами та фотонами у цьому середовищі створює переплутування між частинками з дуже різними рівнями енергії.

Головною перевагою цього підходу є те, що переплутування можливе при вищих температурах порівняно зі стандартними методами. Це може зменшити залежність від дорогого кріогенного обладнання, розширюючи можливості практичного використання квантових систем.

Дослідники зазначають, що їхній підхід може знайти застосування у квантовій обчислювальній техніці, зберіганні інформації, метрології, телепортації, а також у квантових комунікаціях. Крім того, він відкриває нові перспективи дослідження межі між класичним і квантовим світом.

Результати цього дослідження публікувалися у журналі Physical Review Letters і є ще одним кроком до створення більш надійних і доступних квантових технологій.

Джерело матеріала
loader