Росія також може висунути вигідні їй країни, звідки можуть прибути миротворці. Про це 24 Каналу розповів політолог Андрій Вігірінський, зауваживши, що формування миротворчого контингенту є довгим процесом, організацією якого може зайнятись єдиний орган.
Залучення миротворчого контингенту в Україну
Результати опитування, проведеного компанією YouGov, показали, що 56% німців підтримують розгортання миротворчих сил в Україні у разі припинення вогню.
Політолог зауважив, що в опитуванні, крім підтримки такого рішення, лише 23% підтримують участьсаме німецьких солдатів у миротворчій місії. Тобто більшість жителів європейських країн підтримують участь миротворців, але не тоді, коли мовиться про сили їхньої країни.
Однак і миротворчий контингент – це не те, з чим йдуть на консультацію до народу. Армія є інструментом для забезпечення зовнішньої безпеки, боротьби з загрозами та гуманітарних місій. Тому це вирішує головнокомандувач Збройних Сил країни,
– зазначив Вігірінський.
Політолог наголосив, що європейці повинні зрозуміти, що миротворці сили не беруть участь у воєнних діях, а забезпечують безпеку під час припинення вогню або ж під час неактивної фази бойових дій.
Франція пропонуваланадіслати в Україну в межах миротворчої місії військовий контингент, але зрозуміло, що підтримки від однієї країни буде недостатньо.
З часом це будуть і німці, і поляки, і іспанці, і португальці, і миротворчі сили з Великої Британії. Однак, ймовірно, будуть миротворчі групи й з Білорусі, Туреччини, Індії та Китаю, які може запропонувати Росія. Для миротворчих місій має бути згода обох сторін,
– наголосив він.
Вігірінський пояснив, що залучення миротворців в Україну буде важким та довгим процесом. Наша країна буде протестувати проти миротворчих груп з країн, які пропонує країна-агресорка, Росія ж буде протестувати проти, наприклад, американських груп.
Цікаво! Керівник Центру громадської аналітики "Вежа" Валерій Клочок висловив думку про те, що до миротворчої місії в Україні можуть також доєднатись країни Балтії, можливо і Румунія.
Окремим проблемним питанням буде і територія на лінії фронту, на яку можна вводити військових.
Крім того, миротворчий контингент зараз може сформувати лише Радбез ООН, де є не всі країни, прихильні до нашої держави.
До слова, віцепрем'єр-міністерка Ольга Стефанішина заявила, що Київ готовий до обговорень щодо розміщення іноземних військ на території України.