Дрова без документів: у Раді пояснили, в яких випадках будуть штрафи та кримінальна відповідальність
Кримінальна відповідальність стосуватиметься тих українців, які незаконно вирубують або пошкоджують дерева та чагарники.
Заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності, Максим Павлюк, наголосив, що нові правила не спрямовані проти простих громадян, а адресовані саме «чорним лісорубам» та незаконним пилорамам. Таким чином, звичайні громадяни, які використовують дрова для опалення своїх будинків, не повинні хвилюватися про кримінальну відповідальність за їх зберігання без документів.
Основна мета закону — це боротьба з незаконним обігом деревини, а не дров. Це, у першу чергу, різні вироби, дошки, бруси та інше. Згідно з новим законодавством, громадяни можуть зберігати дрова для власного використання без документів. Проте, якщо зберігання деревини перевищить певну кількість або її вартість перевищить 30 тисяч гривень, власник може понести серйозні наслідки.
Законопроект передбачає такі штрафи: якщо вартість деревини перевищує 30 тисяч гривень — штраф від 34 до 51 тисяч гривень або обмеження волі до 3 років. Якщо вартість деревини понад 90 тисяч гривень — штраф від 170 до 425 тисяч гривень або позбавлення волі від 5 до 7 років. За шкоду, завдану деревам у парках, скверах чи заповідниках, штраф може становити від 85 до 170 тисяч гривень.
Власники дров повинні мати документи, що підтверджують законність їх придбання. Це можуть бути квитанції, чеки або накладні, які підтверджують джерело походження деревини.
Останні новини України:
Не вирішить усіх проблем: українцям пообіцяли новий перерахунок пенсій у 2025 році, відомі подробиці.
Пенсіонери можуть отримувати соціальну допомогу: існує декілька видів доплат.
Пенсія в Україні: українцям показали, у якій області пенсіонери мають найнижчі виплати та ледь виживають.