Я неодноразово стикалася з ситуацією, коли телефон розряджався саме тієї миті, коли він був найпотрібніший. Наче закон підлості, правда? Тому для мене час автономної роботи — це одна з ключових характеристик телефону.
І хоча більшість флагманів хваляться своїми камерами, процесорами чи екранами, лише деякі пристрої можуть прожити на одному заряді понад добу без підзаряджання.
Щоб полегшити ваш вибір, SPEKA зібрала усі найактуальніші смартфони з найкращими показниками автономності. Звісно, вони різняться цінником, діагоналлю екрана та програмними фішками, проте об’єднані одним — довгим часом роботи без розетки. Дані були взяті з експертних видань ZDNET та Tom’s Guide.
1. Asus ROG Phone 9 Pro: найкращий за автономністю загалом та серед ігрових телефонів
- Час автономної роботи: 20 год 34 хв (за даними Tom’s Guide)
- Акумулятор: 5800 мАгод
- Чип: Snapdragon 8 Elite
- Швидка зарядка: 65 Вт, ~74% за 30 хв
Якщо ви досі думали, що ігрові смартфони — це виключно купа підсвіток і агресивний дизайн, Asus ламає цей стереотип часом автономної роботи. Цей гігантський акумулятор забезпечує телефон понад 20 годин активного серфінгу! Тож від ранку до пізнього вечора можна не хвилюватися, що ви «сядете» у невдалий момент, а отже, насолоджуватися усіма можливостями цього звіра на всі сто.
Він орієнтований на геймерів: екран із частотою оновлення 165 Гц, потужний процесор, активна система охолодження. Проте за бажання його можна розглядати і як телефон на щодень. Головне — врахувати доволі значну вагу та розміри.
2. Apple iPhone 16 Pro Max: найкращий збалансований телефон за часом автономної роботи
- Час автономної роботи: 17 год 17 хв (за даними Tom’s Guide), більш як доба, подекуди й дві у режимі звичайного користування
- Діагональ екрана: 6,9"
- Процесор: Apple A18 Pro
- Швидка зарядка: до 50% за 30-35 хв (MagSafe або дротове)
iPhone 16 Pro Max — це, без сумніву, не лише топовий айфон 2024 року, але й смартфон у цілому: величезний екран, покращений набір камер, оновлений процесор і, найголовніше, хороша енергоефективність, а отже, менше втрат заряду. У більшості буденних сценаріїв (соцмережі, стримінг, помірні ігри) ви легко протримаєтеся понад добу.
Класно, що Apple нарешті пришвидшила бездротове заряджання MagSafe: за пів години можна отримати до 50% без зайвих кабелів. Звісно, не без маркетингових дрібничок, як це відбувається щороку, проте цей смартфон справді гарно конкурує на ринку та має чудові характеристики.
Інші смартфони серії iPhone 16 не надто поступають за автономністю, зокрема, якщо хочете відмінну автономність від «яблучних» пристроїв, але не плануєте витрачати понад тисячу доларів, зверніть увагу на iPhone 16 Plus. Він успадкував чимало фішок від Pro-лінійки (Action Button, Camera Control, Dynamic Island), але залишився на екрані з частотою 60 Гц.
3. Samsung Galaxy S24 Ultra: найкращий Android-флагман за автономністю та чудова альтернатива iPhone
- Час автономної роботи: 16 год 45 хв (за даними Tom’s Guide), впевнена доба
- Ємність акумулятора: 5000 мАгод
- Процесор: Snapdragon 8 Gen 3
- Швидка зарядка: 45 Вт (71% за 30 хв), бездротова підтримка
Якщо ви шукаєте найкращий Android-смартфон 2024 року за критерієм автономної роботи, S24 Ultra — очевидний вибір. Його 5000 мАгод спокійно витримують денне навантаження, а фірмова оболонка One UI пропонує зручні інструменти для економії енергії.
Звісно, цей пристрій пропонує й інші фішки сучасності, як-от вбудований AI (наприклад, транскрибація та прямий переклад телефонних дзвінків), фірмовий стилус S Pen, унікальна технологія скла Gorilla Glass Armor (надміцне скло без відблисків) та потужний процесор. До слова, Samsung обіцяє приблизно сім років оновлень, тож пристрій прослужить довго.
4. OnePlus 12R: найкраща автономність за 20 999 грн ($500)
- Час автономної роботи: 18 год 8 хв (за даними Tom’s Guide)
- Акумулятор: 5500 мАгод
- Процесор: Snapdragon 8 Gen 2
- Зарядка: 80 Вт (у деяких версіях навіть 100 Вт)
Загалом середній сегмент пристроїв найцікавіший, він дає багато флагманських фішок та відчуття преміальності, проте часто краще зберігає заряд і оптимальний за ціною.
OnePlus 12R можна вважати спрощеною версією OnePlus 12, але з відмінною продуктивністю та батареєю. Чип Snapdragon 8 Gen 2 ефективно розподіляє навантаження, а 5500 мАгод дають чудову автономність.
Якщо ж батарея раптом просяде, на допомогу прийде супершвидка зарядка. 80 Вт заповнюють телефон до 100% приблизно за 30 хв. Фактично, поки п’єш каву, смартфон уже готовий до нових викликів.
5. Moto G54 Power 5G (2024): найкращий вибір за 8999 грн ($200)
- Час автономної роботи: до двох діб за помірного використання
- Ємність акумулятора: 6000 мАгод
- Зарядка: 30 Вт
- Процесор: MediaTek Dimensity 7020
Серія Moto G завжди славилася великими акумуляторами. Модель Moto G54 Power 5G (2024) за ціною приблизно $200 пропонує до двох днів автономності (за середньостатистичного використання).
Звісно, цей пристрій не може похвалитися чудовою продуктивністю, якісним дисплеєм чи навіть оновленнями, та якщо ви любите подорожувати і не хочете залишитися без зв'язку, він може стати чудовим помічником у цьому. Телефон ідеально підходить для всіх базових потреб: соцмережі, дзвінки, YouTube, листування.
6. Motorola Razr 50 Ultra (2024): неочікувано живучий складаний смартфон
- Час автономної роботи: 14 годин 36 хвилин
- Ємність акумулятора: 4000 мАгод
- Зарядка: 45 Вт (провідна) та 15 Вт (бездротова)
- Процесор: Qualcomm Snapdragon 8s Gen 3
У «розкладачках» зазвичай менший акумулятор, бо треба «впихнути» екран всередині конструкції. Але новий Razr 50 Ultra отримав оптимізацію, яка дає змогу впевнено працювати цілий день, і це справді дивує. Тож якщо ви шукаєте смартфон такого формфактора, але переживаєте за те, що він і дня не проживе на одному заряді, Motorola доводить зворотне.
Якщо порівнювати із попередником, Razr 50 Ultra зберігає той самий стильний зовнішній вигляд, який зробив Razr одним із найпривабливіших складаних телефонів у світі, додавши при цьому більший зовнішній екран, значно довший час автономної роботи, швидше заряджання та кращу продуктивність камери.