Нанесли лігва монстрів на мапу: дослідники створили карту фольклору Північної Європи
Нанесли лігва монстрів на мапу: дослідники створили карту фольклору Північної Європи

Нанесли лігва монстрів на мапу: дослідники створили карту фольклору Північної Європи

В епоху Відродження на географічних картах часто зображали монстрів, щоб позначити небезпечні та невідомі місця. Вчені зібрали 1200 свідчень і визначили 600 конкретних місць, пов'язаних із міфами про перевертнів, дияволів, драконів, велетнів та інших істот.

Дослідники розробили мапу, яка поєднує фольклор із сучасними картографічними технологіями, виділяючи місця, пов'язані з міфологічними та надприродними історіями. Ця робота зосереджена на регіонах Північної Європи та має на меті поєднати історію, культуру та картографічне мистецтво, пише Heritage Daily.

У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Дослідники з Польської академії наук створили мапу, що охоплює Померанію і Мекленбург. Створена в масштабі 1:720 000, вона поєднує естетику ренесансної карти з сучасними географічними інформаційними системами (ГІС).

Вчені зібрали 1200 свідчень і визначили 600 конкретних місць
Фото: Journal of Maps

У межах проєкту вдалося зібрати 1200 фольклорних свідчень з німецьких та польських джерел, визначити 600 конкретних місць, пов'язаних з міфами про перевертнів, дияволів, драконів, велетнів та інших істот.

За словами етнолога доктора Роберта Пьотровського ці історії часто зосереджуються на місцевих пам'ятках, де, за повір'ями, відбувалися дивні події, такі як збори відьом у горах або велетні, що кидаються валунами.

Дослідники надихалися мистецькою спадщиною італійських карт епохи Відродження, відомих зображеннями міфічних істот
Фото: Journal of Maps

Дослідники надихалися мистецькою спадщиною італійських карт епохи Відродження, відомих зображеннями міфічних істот.

"У минулому ці монстри часто займали порожні місця на картах, символізуючи недосліджені або таємничі регіони", — пояснив доктор Даріуш Брикала, географ, що спеціалізується на історичній картографії.

Важливо Найбільший скарб в історії людства знайшли під водою: у чому каверза

Застосовуючи такий підхід, команда прагнула передати культурну та мистецьку атмосферу попередніх картографічних традицій. Якщо ранні карти поєднували наукову точність з художньою творчістю, то сучасне картографування змістилося в бік інтерактивних та цифрових методів.

Раніше Фокус писав про найстаріше запрошення на день народження. Воно датується 97-103 роками нашої ери та є однієї з табличок Віндоланди.

Також ми розповідали про скарб, виявлений в Йорданській долині. Археологи виявили монети, які датуються Александра Янная (104-76 рр. до н. е.).

Теги за темою
дослідження
Джерело матеріала
loader
loader