Полярники української станції імені академіка Вернадського розповіли про генеалогічне древо пінгвінів - звідки і коли вони з'явилися, а також хто є найближчим родичем цих птахів. Про це йдеться на Facebook-сторінці Національного антарктичного наукового центру.
Науковці кажуть, що найбільш ранніми птахами, які можуть вважатися пінгвінами, є представники роду Waimanu. Їхні кістки знайдені в породах, що датуються 60-62 мільйонами років тому: лише через кілька мільйонів років після вимирання динозаврів, водних рептилій, птерозаврів тощо. Вже тоді ранні пінгвіни втратили можливість літати.
- Вони існували на території сучасної Нової Зеландії, яка тоді з Австралією, південною Африкою та південною Америкою були відділені одна від одної лише вузькими протоками. З території тогочасної Нової Зеландії пінгвіни розповсюдилися узбережжями тодішніх Південної Америки та Антарктиди, яка ще не була вкрита льодовиками, - кажуть науковці.
З поступовим утворенням Антарктичної циркумполярної течії та зледенінням Антарктиди, давні пінгвіни досягли значного видового різноманіття. Так, лише у еоценових (56-34 млн років тому) відкладах острова Сеймур (басейн Джеймса Росса, північна частина Антарктичного півострова) знайдено 10 видів викопних пінгвінів. Деякі з них сягали великих розмірів, перевершуючи найбільшого нині імператорського пінгвіна. Так, за різними оцінками, висота Palaeeudyptes klekowskii становила від 1,6 до 2 метрів (така варіація, бо його скелет неповний). А їхніми сусідами в Південному океані були архаїчні кити-базилозавриди, а також ранні предки сучасних вусатих китів. У результаті цих досліджень виявили, що найближчими родичами пінгвінів є альбатроси, качурки та буревісники.
- 18 грудня українські полярники поділилися відео з новонародженими пінгвінятами неподалік станції “Академік Вернадський” в Антарктиці.
- 26 листопада українські полярники заявили, що очікують на поповнення пінгвінів біля станції "Вернадський". Зараз вже у 900 гніздах уже є яйця.