Вчені представили суперечливий пристрій для очищення повітря: чому його критикують
Вчені представили суперечливий пристрій для очищення повітря: чому його критикують

Вчені представили суперечливий пристрій для очищення повітря: чому його критикують

Забруднення повітря вуглекислим газом – глобальна проблема, з якою зіштовхнулося людство, тому вчені намагаються знайти способи очищення атмосфери. Однак один із таких стартапів викликав шквал критики.

Мова йде про стартап Equatic, який пропонує нову технологію для видалення вуглекислого газу з атмосфери та вироблення "зеленого" водню. Що відомо про стартап та чому його критикують – розповідає 24 Канал з посиланням на BBC.

Чому виникли побоювання щодо стартапу

Річ у тім, що творці нової технології кажуть, що для очищення атмосфери Equatic використовуватиме електроліз води з океану, під час якої відбуватиметься вилучення вуглекислого газу з атмосфери і продукування водню, як екологічного палива. Компанія уже спорудила кілька пілотних установок і запустила навіть завод у Канаді для того, аби будувати нові машини. Стартап прогнозує, що завдяки цим установкам вдасться вилучати до 100 000 вуглекислого газу щороку.

Прихильники технології, такі як науковці з Carbon180, наголошують на її економічній ефективності та здатності зберігати CO2 у формі, яка залишається стабільною протягом тисячоліть. Однак критики, зокрема Мері Черч з Центру міжнародного екологічного права, застерігають про ризики для морських екосистем. Втручання може змінити хімічний склад води, вплинути на чисельність видів та живлення. Також викликає питання енергетична вартість процесу: на кожну тонну вилученого CO2 потрібно 2,3 мегават-години електроенергії.

У такому масштабі, щоб суттєво вплинути на клімат, видалення CO2 в морі було б за своєю суттю непередбачуваним і становило б значні, нові та безпрецедентні ризики для крихких екосистем, які підтримують життя на Землі, – каже Мері Черч.

Проблема залишається у швидкому масштабуванні технології та її екологічних наслідках. Незважаючи на значні інвестиції від Microsoft, Shopify та інших, а також укладені угоди з такими компаніями, як Boeing, експерти наголошують, що технологія має доповнювати, а не замінювати скорочення викидів.

Хоча такі рішення, як Equatic, можуть допомогти у боротьбі з кліматичними змінами, їх впровадження потребує ретельного моніторингу, розробки політик і гарантій, щоб уникнути шкоди океанам.

Джерело матеріала
loader
loader