Перемога за будь-яку ціну: що Україна може взяти у Черчилля
Перемога за будь-яку ціну: що Україна може взяти у Черчилля

Перемога за будь-яку ціну: що Україна може взяти у Черчилля

Перемогла б Велика Британія, якби чекала миру від Гітлера чи сподівалася, що її захистить Рузвельт?

Черчилль говорив у травні 1940 (це була перша його промова як прем'єр-міністра): "На нас чекає важке випробування. На нас чекає багато довгих місяців боротьби і страждань. Ви запитаєте, який наш курс? Я відповім: наш курс у тому, щоб вести війну на морі, на землі і в повітрі, з усією нашою міццю і з усією силою, яку дасть нам Бог; вести війну проти жахливої тиранії, яка перевершує будь-які приклади з темної і плачевної історії людських злочинів. У цьому полягає наш курс. Ви запитаєте, яка наша мета? Я відповім одним словом: перемога, перемога за будь-яку ціну, перемога, незважаючи на всі жахи, перемога, хоч би яким довгим і важким був до неї шлях; тому що без перемоги нам не вижити".

Позаду у Великої Британії були майже два роки принизливих поразок, попереду - ще понад два роки військових невдач, а безпосередньо в цей момент німці громили англійців у Франції. Незабаром Франція впала і Велика Британія залишилася більш ніж на рік фактично на самоті проти гітлерівської Німеччини. Нацисти вели з Великою Британією повітряну війну на знищення і перший час контрудари британців не могли навіть близько зрівнятися за руйнівною силою з німецькими атаками. Однак Велика Британія подолала всі труднощі, перемогла гітлерівську "жахливу тиранію" і захистила свою свободу і гідність.

Перемогла б Велика Британія, якби чекала миру від Гітлера або сподівалася, що її захистить Рузвельт, або дозволила б капітулянтам волати про те, що все втрачено і поразка неминуча? Упевнений, що ні. Британці перемогли, тому що, незважаючи на тимчасові невдачі, вірили в перемогу і змогли мобілізувати для неї всі свої ресурси.

Військова і зовнішньополітична ситуація в України зараз у багато разів краща, ніж була тоді у Великої Британії. Військові невдачі локальні. У 2О24 році, незважаючи на всі зусилля, Росія таки не змогла відбити звільнені українцями у 2022 році території і навіть частину власної Курської області.

Поразки спочатку трапляються в головах, а тільки потім приходять на поле бою. Безліч нібито проукраїнських балакучих голів говорять про неминучість поступок Путіну, або чекають порятунку від Трампа, або сподіваються на якусь дивовижну зупинку війни за щучим, тобто трампучим велінням. Однак нічого цього не буде. Путіну потрібна капітуляція України, будь-яка імітація якогось мирного процесу буде лише лише димовою завісою для прикриття ескалації російської агресії. Вижити Україна може, тільки перемігши путінську Росію, і це завдання реальніше за те, що стояло в 1940 році перед Черчиллем. Слава Україні!

Хто такий Ігор Ейдман

Ігор Віленович Ейдман (25 вересня 1968, Горький) - російський соціолог, один із найбільш публікованих дослідників путінізму як соціальної та політичної системи.

З 1995-го по 2002-й рік очолював піар-агентство "Центр соціальних інновацій". Ігор Ейдман є автором антиолігархічної кампанії Бориса Нємцова.

З 2002-го до 2005-го року Ігор Ейдман працював одночасно в центрі політконсалтингу "Ніколло М" і Всеросійському центрі вивчення громадської думки (він же ВЦВГД).

У 2010-му році виступив одним із підписантів опозиційного листа "Путін повинен піти".

У 2011-му році переїхав до Німеччини.
Ігор Ейдман у 2014-му році випустив книгу "Нова національна ідея Путіна". У 2016-му році була видана його книга "Система Путіна: Куди йде нова Російська імперія?"
Ігор Ейдман - автор численних публікацій і статей, активно пише на своїх сторінках у соцмережах. У своїх матеріалах він докладно розбирає сучасну російську політику, виступає проти війни в Україні, нещадно висміює Путіна, "духовні скрєпи" і "русскій мір".

Джерело

Джерело матеріала
loader