У США розпочався шестиденний похорон 39-го президента Джиммі Картера
У США розпочався шестиденний похорон 39-го президента Джиммі Картера

У США розпочався шестиденний похорон 39-го президента Джиммі Картера

У США почався державний похорон колишнього президента Джиммі Картера, який помер у віці 100 років. Вони триватимуть тиждень, передає Бі-Бі-Сі.

У суботу тіло 39-го президента після короткої сімейної церемонії у рідному місті Картера Плейнс, штат Джорджія, де він помер, перевезли до столиці штату Атланту, де з колишнім президентом влаштовано перше прощання для жителів Джорджії.

Усі охочі попрощатися з Джиммі Картером зможуть зробити це до ранку вівторка, 7 січня. Цього дня траурна процесія попрямує до столиці, куди труну з тілом Картера перевезуть літаком і де він буде виставлений у будівлі Капітолія.

У Вашингтоні американці прощатимуться з експрезидентом з ранку середи до ранку четверга, 9 січня. Президент Джо Байден наказав зробити 9 січня вихідним днем.

Панахида Картером пройде в Національному соборі Вашингтона 9 січня, на ній будуть присутні відразу кілька колишніх президентів. Виступити з надгробною промовою на похороні Картера обіцяв президент Байден. Обраний президент Дональд Трамп підтвердив, що буде присутнім на церемонії.

По завершенні всіх служб тіло Картера перевезуть назад до рідного міста, де його буде поховано поряд зі своєю дружиною Розалін, яка померла у 2023 році у віці 96 років.

Державний похорон — це захід національного масштабу, що проводиться на згадку про видатних громадян країни, які зробили величезний внесок у суспільне життя. У США цієї честі вшановують більшість президентів, за умови, що їхня родина на це згодна.

Триває церемонія щонайменше тиждень, а то й усі 10 днів, оскільки прощаються з покійним двічі: спочатку на батьківщині, а потім у столиці. Останнім президентом, якому було влаштовано державний похорон, був Джордж Буш-старший, який помер у 2018 році.

  • Картер, який обіймав посаду голови Білого дому у 1977-1981 роках, помер 29 грудня. У 2002 році Джиммі Картер отримав Нобелівську премію миру. Картер прожив після закінчення свого президентського терміну довше, ніж будь-який інший президент США.
  • Національні прапори в США за розпорядженням президента Джо Байдена залишаться приспущеними й в день інавгурації Трампа 20 січня.
Теги за темою
США
Джерело матеріала
loader
loader