В українських жінок висока демотивація народжуватиме. Державної політики "нуль".
Написав у своєму блозі співзасновник та директор економічних програм Ukrainian Institute for the Future Анатолій Амелін.
Експерт зазначив, що навіть у країні агресори Росії платять високій допомогу при народженні дитини.
Раніше він повідомляв, що кілька років тому ми в Ukrainian Institute for the Future робили дослідження "ненароджене економічне зростання", в
якому дали відповідь, чому українці не прагнуть мати дітей. дитини з моменту народження до повноліття в Україні коштує не менше $80 тис. У Києві та обласних центрах цифра вже більша, ніж $100-200 тис.
У 2000 році для порівняння в Україні народилося 385,1 тис. У 2023-му лише 187,4 тис. дітей. Тенденція очевидна.
За час великої війни за різними оцінками з України виїхало близько 2 млн дітей, багато з яких вже безкоштовно навчаються у школах чи європейських вишах (з низькими шансами на повернення). Все дуже погано для майбутнього нації. Із ситуації є лише один вихід.
По суті, відтворення нації та зростання популяції українців — наше спільне завдання та один із найважливіших пунктів нового суспільного договору.
Що такий договір може і має передбачати?
"Ну, як мінімум, покриття 50-80% на виховання дитини, а саме $50-80 тис. на період 18 років, а не тільки $1 тис. на перші три роки, як зараз (41 280 гривень, незалежно від кількості дітей у сім'ї) , одразу 10 320 гривень, а решта — по 860 гривень щомісяця, протягом 36 місяців). — це лише $230 на місяць, що не дуже багато, але буде суттєвою підтримкою пересічним українським сім'ям. У рік для бюджету це буде $2,8 тис. на одну дитину. або $0,3 ВВП) І всі ці кошти - це зростання українського внутрішнього споживчого ринку", - написав Амелін.