Голубовська пояснила, що в Україні "новий" метапневмовірус діагностують, як і COVID-19
Голубовська пояснила, що в Україні "новий" метапневмовірус діагностують, як і COVID-19

Голубовська пояснила, що в Україні "новий" метапневмовірус діагностують, як і COVID-19

В Україні для діагностики метапневмовірусної інфекції використовується метод ПЛР. Про це заявила завкафедрою інфекційних хвороб у Національному медичному університеті ім. Богомольця, заслужений лікар України Ольга Голубовська.

- Тест-системи в Україні є, їх закуповують, за потребою, лікувальні заклади. Також дослідження проводить ЦГЗ із дозорних джерел, задля моніторингу. На теперішній час ситуація стандартна, кожного сезону виявляють ці збудники, - зазначила Голубовська.

Голубовська додала, що, безумовно, важливо аналізувати глобальну ситуацію для прогнозів та підготовки, однак це не є причиною для хвилювань.

Метапневмовірус, відкритий у 2001 році, належить до родини Pneumoviridae і є "близьким родичем" респіраторно-синцитіального вірусу (RSV). За словами інфекціоністки Ольги Голубовської, цей вірус став результатом природної еволюції та адаптації мікроорганізмів.

На початку 2025 року в Китаї зафіксували спалах метапневмовірусної інфекції (HMPV), а в мережі поширюються кадри переповнених лікарень. Офіційний Пекін заявляє, що поширення HMPV є типовим зимовим явищем, характерним і для інших країн.

  • Завкафедрою інфекційних хвороб у Національному медичному університеті ім. Богомольця, заслужений лікар України Ольга Голубовська повідомила, що з початку сезону в Україні зареєстровано 13 випадків метапневмовірусу (HMPV), спалах якого зафіксовано у Китаї.  
  • 5 січня стало відомо, що Китай охопив спалах метапневмовірусу - може бути небезпечнішим, ніж COVID-19. Серед основних ознак захворювання – кашель, висока температура, закладеність носа та сильна втома. Інкубаційний період триває від трьох до шести днів.
Джерело матеріала
loader
loader