Найпоширеніше прізвище в Україні та популярне у світі
Найпоширеніше прізвище в Україні: що відомо
В Україні найпоширеніше прізвище – Мельник. За даними генеалогічної спільноти «Рідні», наразі його носять 107 878 осіб. Це прізвище має глибокі історичні корені, адже походить від назви ремесла – так називали власника млина або працівника млина.
Найбільше носіїв прізвища Мельник проживає у великих містах:
- Київ – 6587 осіб,
- Вінниця – 2385 осіб,
- Львів – 2265 осіб,
- Харків – 1423 особи.
Рекордсменами з компактного проживання Мельників є окремі райони, а саме - Рожнятівський район (Івано-Франківська область) – 1139 осіб, Сарненський район (Рівненська область) – 976 осіб, Калуський район (Івано-Франківська область) – 911 осіб, Кам'янець-Подільський район (Хмельницька область) – 693 особи.
Прізвище Шевченко на другому місці за популярністю в Україні. Найбільше людей із таким прізвищем проживає на Слобожанщині. На третьому місці за популярністю перебуває прізвище Коваленко. Воно найбільш розповсюджене на Придніпров’ї.
Поширення прізвища у світі
Але прізвище Мельник не лише найпопулярніше в Україні . Воно має аналоги у багатьох країнах. Найбільше носіїв із схожими прізвищами проживає у Німеччині та Швейцарії, де воно звучить як Мюллер (Müller).
Це прізвище займає провідні позиції за поширеністю:
- У Німеччині та Швейцарії – найпоширеніше,
- В Австрії – п’яте за популярністю,
- У США – сьоме (в англомовному варіанті Miller).
Історичний контекст та цікаві факти
Прізвище Мельник, як і його аналоги, свідчить про важливу роль млинарства в житті наших предків. Млини були центрами не лише господарської, але й соціальної активності в селах і містах. Мельники часто користувалися повагою громади, адже забезпечували хліб насущний для багатьох родин.
В Україні існують навіть прізвища-варіації, пов’язані з млинарством: Млинар, Млинський, Мельничук. А у середньовічній Європі млинарі мали окремі привілеї, а прізвище Müller/Miller стало символом працелюбності.
- В які дні року народжується найменше дітей, і це не 29 лютого
- Ці українські прізвища давали людям з особливими зачісками: перевірте своє