Котячі кубіти, створені за мотивами знаменитого уявного експерименту з котом Шредінгера, одночасно являють собою різні квантові стани, подібно до двох протилежних струмів у ланцюзі.
Компанія Alice & Bob (Франція) розробила котячі кубіти, які пропонують кілька переваг порівняно зі звичайними. Про нову технологію пише Interesting Engineering.
У той час як звичайні кубіти демонструють тільки одну суперпозицію, котячі кубіти можуть існувати в подвійній суперпозиції. Кубіти з подвійною суперпозицією не тільки поліпшать відмовостійкість, а й призведуть до підвищення обчислювальної потужності та ефективності алгоритму.
Котячі кубіти натхненні котом Шредінгера, оскільки вони використовують ідею суперпозиції — концепції, згідно з якою дещо може існувати у двох протилежних станах одночасно.
У уявному експерименті Шредінгера кіт усередині коробки одночасно і живий, і мертвий, поки хтось не загляне всередину коробки. Аналогічно, котячі кубіти представляють два протилежні квантові стани одночасно. Однак звичайні кубіти також демонструють суперпозицію як 0 і 1, але особливістю котячих кубітів є те, що замість простих 0 і 1 суперпозиція містить у собі два великі, окремі квантові стани, наприклад, дві різні фази світла або два протилежні струми в ланцюзі. Вони забезпечують більшу стабільність порівняно зі звичайними кубітами. Ба більше, котячі кубіти не втрачають своїх властивостей під впливом зовнішніх факторів навколишнього середовища. Це означає, що вони надійніші, коли йдеться про зберігання та обробку інформації.