Французька армія залишає суверенні африканські держави, оскільки не хоче допомагати хунтам, які прийшли до влади за підтримки Росії. Як повідомляє Укрінформ, про це на щорічній конференції послів у Парижі президент Франції заявив Еммануель Макрон.
- Ми пішли, тому що там були перевороти, і тому що ми були там на прохання суверенних держав, які попросили Францію прийти. Однак Франції більше не було місця там, оскільки ми не є помічниками путчистів, - пояснив Макрон, додавши, що війська країни не відступають, просто «прозрівають та реорганізуються».
У грудні перший контингент французьких солдатів залишив Чад. Найближчим часом французька армія має вийти і з Сенегалу, чий президент заявив раніше, що перебування іноземних військ в країні несумісне з її суверенітетом.
- Ми запропонували главам африканських держав реорганізувати нашу присутність. І це добре, тому що світ змінюється, і ми повинні прийняти це нове партнерство з континентом, - розповів Макрон, додавши, що африканські лідери «забули подякувати» за все, що Франція зробила для них з 2013 року, - Жоден з них не зміг би керувати суверенною країною без цього втручання. Тож це несерйозно, це прийде з часом.
Франція бере участь у військових операціях у Сахелі для боротьби із джихадистами, пов'язаними з "Аль-Каїдою" або угрупованням "Ісламська держава", вже десять років. За цей час там загинули п'ятдесят вісім французьких солдатів. Однак в період з 2022 по 2023 рік, після того, як до влади у Малі, Буркіна-Фасо та Нігеру прийшли військові хунти, які зблизилися з Росією, Франція була змушена вивести свої війська.
- 11 серпня 2024 року міністр закордонних справ Дмитро Кулеба прокоментував рішення Малі щодо розриву дипломатичних відносин з Україною. Голова української дипломатії заявив, що наша держава ніколи не діяла проти регулярної армії будь-якої країни окрім Росії.
- 15 серпня 2024 року малійські туареги заявили, що Україна не допомагала в розгромі найманців "Вагнера.