Міноборони США оновило чорний список компаній, які мають зв’язки з китайською армією, додавши ігрового гіганта Tencent, найбільшого у світі виробника акумуляторів для електромобілів CATL, а також такі підприємства як hangXin Memory Technologies, Quectel Wireless і виробника дронів Autel Robotics.
Усі компанії підозрюються у допомозі чи спонсоруванні китайської армії. Минулого місяця перелік поповнили DJI й Hesai Technologies, хоча обидві одразу подали до суду.
«Хоча цей перелік не передбачає негайної заборони, він може завдати репутаційної шкоди компаніям і є суворим попередженням для юридичних осіб і фірм США про ризики ведення бізнесу з ними», — йдеться у звіті Nikkei Asia.
І Tencent, і CATL заперечують звинувачення, викладені у звіті Міністерства оборони США.
Tencent — одне з найбільших імен в індустрії відеоігор. Компанія володіє акціями понад 600 компаній, включаючи деякі з найбільших видавців ігор — частково їй належать Epic Games, Larian Studios, FromSoftware і Ubisoft, тоді як повне володіння поширюється на творців League of Legends Riot Games і творців Path of Exile Grinding Gear Games.
Уряд США не вперше націлюється на Tencent: перед відходом з посади у 2020 році президент Дональд Трамп видав указ, який забороняв американським компаніям інвестувати в організації, пов’язані з китайською армією. Це розпорядження також призвело до заборони всіх транзакцій у застосунку Tencent WeChat.
«Ми не є військовою компанією чи постачальником», — сказав у коментарі The Verge представник Tencent. «На відміну від санкцій чи експортного контролю, цей список не впливає на наш бізнес. Однак, ми працюватимемо з Міністерством оборони, щоб вирішити будь-які непорозуміння».
Представник CATL Фред Чжан так само сказав, що це включення було «помилкою», додавши, що «CATL не займається жодною військовою діяльністю».