
У Франції через закон про тварин закрився найбільший морський зоопарк Європи
У французькому місті Антіб припинив роботу найбільший морський зоопарк Європи, який існував з 1970 року. Це сталося внаслідок французького закону 2021 року, який заборонив утримувати китоподібних у неволі та вистави з ними (морські зоопарки могли проіснувати максимум до 2026 року), а також через зменшення відвідувачів - з 1,2 мільйона до 425 000 на рік. Про це повідомляє благодійна зоозахисна організація UAnimals.
- Майбутнє 4 тисяч тварин парку, зокрема двох косаток Вікі та Кейджо, нині вирішується, а саме - складаються плани переселення. Представники тамтешньої влади підкреслюють, що добробут тварин у пріоритеті, - йдеться у повідомленні.
Українські зоозахисники схвально сприймають таке рішення і закликають кожну країну відстоювати права тварин та створювати гуманне майбутнє для домашніх, свійських і диких. Зазначають, що в Україні вже неодноразово закликали заборонити дельфінарії та інші шоу з тваринами, бо це знущання заради наживи.
Marineland of Antibes - тематичний парк, заснований в 1970 році графом Роланом де ла Пуапом в Антібах (Приморські Альпи) на Французькій Рів'єрі. Він включав морський зоологічний парк з дельфінарієм, міні-гольф та готель. Це був один з чотирьох французьких дельфінаріїв і один з двох європейських дельфінаріїв, де представляли косаток. З 2010 року його звинувачують у жорстокому поводженні з китоподібними, стверджуючи, що дельфінарії не можуть забезпечити належних та здорових умов утримання для цього виду.
У жовтні 2015 року в Антібі була сильна повінь через негоду, внаслідок якої загинув Валентин - 19-річний самець косатки, що народився у парку. Парк був затоплений брудом, внаслідок чого загинули акули, морські леви та черепахи, оскільки він залишився без електрики, необхідної для подачі чистої води. 4 грудня 2024 року Marineland of Antibes оголосив про своє остаточне закриття 5 січня 2025 року.
- На початку січня у Керченській протоці знайшли мертвими 61 загиблу китоподібну особину, смерть 32, ймовірно, пов'язана з розливом мазуту внаслідок катастрофи російських танкерів.
- 1 квітня 2024 року повідомляли, що у тимчасово окупованому Криму зростає кількість виявлених мертвих дельфінів. Зокрема, за березень 2024 року сталося понад пів сотні викидів морських ссавців на берег.

World Press Photo визнала неправильним порівняння страждань українців та росіян, проте нагороди не скасує

Дружина Кошового розповіла, чому їхня дочка тікала з дому, вистрибнувши з вікна

Вербна неділя 2025: коли та як святкувати, традиції, обряди, заборони

Більшість українців підтримують проведення виборів після скасування воєнного стану – опитування

Потрібні документи і чіткі умови: Плетенчук розповів про перемир’я на морі

За це можуть облаяти: мігрант назвав одну річ, яку не варто робити в Іспанії
