Експерти проаналізували, чому українські F-16 несуть лише по чотири ракети, хоча точок підвіски є 9.
Під час масованої ракетно-дронової атаки у грудні 2024 року український пілот винищувача F-16 вперше в історії знищив одразу шість крилатих ракет противника. Відомо, що літак був озброєний лише чотирма ракетами "повітря-повітря" і саме тому для збиття ще двох була використана штатна 20-мм автоматична гармата M-61.
Про це йдеться в матеріалі Defense Express.
Аналітики Defense Express пояснили, чому українські F-16 несуть лише по чотири ракети, хоча точок підвіски є 9.
"Інформація про те, що на українському F-16 було лише чотири ракети, з огляду на опис — дві AIM-120 середньої дальності та дві AIM-9 ближнього бою, може викликати цілком логічне запитання: чому так мало. Бо точок підвіски у цього винищувача цілих 9", — ставлять запитання експерти у матеріалі.
За інформацією експертів, винищувач F-16 має 9 точок підвіски озброєння:
- одна під фюзеляжем,
- шість під крилом,
- дві на закінцівках крила.
"Але не всі з них підтримують розміщення ракет типу "повітря-повітря". Під цю зброю виділено лише шість, чотири під крилами та два на закінцівках. На пілони, які знаходяться ближче до крила та під фюзеляж можливо підвісити лише зброю типу "повітря-земля", контейнери з додатковим оснащенням та підвісні паливні баки", — зазначають експерти.
Ці баки зазвичай використовуються саме для того, щоб нести додаткове пальне, адже без них бойовий радіус F-16, який є легким однодвигуним винищувачем, дуже сильно зменшується.
"Для розуміння, орієнтовні показники витрати палива F-16 під час бойового патрулювання складають 2800-3000 літрів на годину польоту. А при реальному бойовому використанні з активними маневрами та форсажними режимами до 9000 літрів на годину польоту та більше. Бо загалом витрата палива залежить від висоти, швидкості, змін швидкісного режиму та навантаження", — кажуть експерти.
Водночас палива у внутрішніх баках винищувача F-16 міститься близько 4 000 л.
"Саме тому на абсолютній більшості фото F-16 буде із додатковими повітряними баками. Їх є декілька видів, на 1400 л (370 галонів) та 2271 л (600 галонів) під крилом, а також на 1135 л (300 галонів) під фюзеляжем", — додають експерти.
Нагадаємо, український пілот зробив неможливе.Він за один виліт збив аж 6 російських ракет.
Тим часом терміни підготовки українських пілотів на винищувачах F-16 скоротили майже на три місяці.