Як вберегти свій павербанк від вибуху: вчасно заряджайте і не ховайте під подушку
Як вберегти свій павербанк від вибуху: вчасно заряджайте і не ховайте під подушку

Як вберегти свій павербанк від вибуху: вчасно заряджайте і не ховайте під подушку

У Білій Церкві (Київська обл.) в одній із шкіл сталася пожежа. Рятувальники так швидко загасили вогонь, що й особливих пошкоджень приміщення не зазнало. Новина залишилася б рядовою, якби не причина пожежі. Попередньо встановили, що у роздягальні спортзалу школи вибухнув павербанк.

Наскільки ці гаджети можуть бути небезпечними, що робити, якщо «банк» вибухнув, та про те, чи варто заряджали його усю ніч - у матеріалі Коротко про.

Наче мініграната

Цей гаджет (і не один, а декілька) має вдома і на роботі кожен українець. У темні часи відключення електроенергії павербанк рятує смартфони, ноутбуки, світлодіодні лампи від нульового заряду. Швидко заряджає прилади, і так само швидко сам заряджається від розетки.

А тепер погана новина: незамінний павербанк може будь-коли вибухнути, наче мініграната, і таке трапляється доволі часто. Може поранити користувача, спричинити пожежу, розбити вибуховою хвилею вікно.

Чи можна вжити якихось превентивних заходів? Попередити вибух? Так, треба лише знати правила експлуатації павербанка, про які так часто забувають користувачі.

Чому павербанки вибухають?

Причин є декілька. Наприклад, через коротке замикання батареї чи через перепади напруги в мережі. Також це може відбутися через механічні пошкодження павербанку.

Результати вибуху павербанка в одній із шкіл Білої Церкви – так виглядала роздягальня спортзалу. Фото: ДСНС Київщини

Як зрозуміти, що з павербанком щось не те?

Пристрій шумить, шипить при роботі. Вже здулася батарея. Можливо, знаєте, що пристрій падав, перегрівався на сонці. Кожен з цих факторів вказує на те, що гаджету вже треба шукати заміну.

А може вибухнути на зарядці?

Це навіть не дивина, таке трапляється досить часто. Тоді потрібно відразу відключити пристрій від мережі, щоб перекрити йому доступ до електрики. І гасити вогонь.

Якщо біда вже сталася, пристрій вибухнув, то що тоді робити?

Попередньо прилад потрібно відключити від мережі. Існує думка, що в жодному разі не можна лити на «банк» воду, нібито так ситуація ще більше погіршиться. Пожежники рекомендують накрити цупкою тканиною, щоб перекрити доступ повітря. Можна закинути пристрій у якусь ємність з водою, тоді він згасне. Ще одне: від вибуху павербанка може статися пожежа в приміщенні. Тоді негайно викликайте пожежників.

Як можна попередити проблеми з павербанком?

Починати треба одразу при купівлі гаджета. Це не та покупка, на якій можна зекономити. Купуйте павербанки лише відомих фірм і у продавців, які дають гарантію.

Якщо говоримо про купівлю, то який прилад краще обрати - літій-іонний чи літій-полімерний?

- Літій-іонні і літій-полімерні – це найбільш популярні різновиди батарей, які використовуються у сучасних павербанках, - розповідає Коротко про консультант мережі магазинів техніки та електроніки Олег Стратюк. – Перший варіант більш популярний. Такі павербанки легенькі, зручні, мають високу енергоємність. Але з часом батарея виснажується. До речі, це найбільш вибухонебезпечні павербанки.

Літій-полімерні батареї теж енергоємні, але їхня особливість у тому, що мають гнучку форму. Тобто павербанки з такими батареями стильні, тонкі. І безпечні у використанні. Але менш довговічні, ніж літій-іонні батареї, дорожчі.

Який максимальний термін експлуатації павербанку?

Пристрій розрахований на певну кількість циклів перезарядки, в середньому від 500 до 1000 (приблизно 3 роки експлуатації). Є нюанс: навіть якщо гаджет лежить новісінький і не використовується, батарея все одно старіє.

Як правильно заряджати павербанк?

Навіть після того, як пристрій тільки-но купили, його треба зарядити. Залежно від енергоємності батареї, павербанки заряджаються впродовж 1-6 годин.

  • Підключіть павербанк до мережі чи комп'ютера за допомогою відповідного кабелю USB.
  • Павербанк має зарядитися до 100%. Тоді індикатор показуватиме повний рівень заряду. Опісля гаджет можна відключити від мережі.
  • Щоб гаджет працював на повну потужність, експерти радять провести 2-3 повних цикли зарядки. Тобто повністю розрядити пристрій і зарядити до 100% два або три рази поспіль.
  • Але при щоденному використанні краще уникати повного розрядження пристрою. Заряджайте тоді, коли павербанк має 20-30% заряду. Це допоможе зберегти продуктивність батареї.
  • Заряджати пристрій можна від комп'ютера або ноутбука, мережі, смартфона, автомобільного прикурювача. А ще існують моделі, оснащені сонячними панелями. Це зручний варіант у походах, поїздках на природу. Щоправда, для зарядки треба багато яскравого сонця і тих же 6, а то й більше годин.

Треба знати правила експлуатації павербанка, про які так часто забувають користувачі. Фото: ek.ua/

Як утилізувати павербанк?

Вважайте його тією ж батарейкою. Тому викидати у смітник не варіант. Треба віднести до пункту прийому батарейок.

Важливо!

Правила поводження з павербанком, які має знати кожен:

  • Оберігайте пристрій від прямих сонячних променів. Також не можна тримати павербанк біля нагрітих батарей, печі, плити й інших гарячих предметів.
  • Ніколи не заряджайте павербанк усю ніч. Це небезпечно. Не встигли зарядити? Вимикайте, дозарядите вже вранці.
  • Краще не користуватися телефоном, що підключений до павербанку. Почекайте, доки пристрій зарядиться.
  • Часто користувачі підключають до павербанка телефон, а сам гаджет – до мережі. Так робити не варто, тому що батарея перегріватиметься.
  • Використовуйте оригінальні зарядні пристрої і кабелі. Несертифікована дешева зарядка може пошкодити батарею.
  • Користуючись павербанком чи заряджаючи його, не можна накривати гаджет подушкою, тканиною, коробкою. Буде перегріватися.
  • Тримайте паербанк подалі від вологи, що може викликати коротке замикання.
  • Не носіть пристрій у кишені чи сумці з металевими предметами, навіть з тими ж ключами, монетами. Може закоротити вихід.
  • Бережіть павербанк від падіння. Удар шкодить батареї.
  • Задля безпеки тримайте пристрій подалі від дітей, тварин.
Джерело матеріала
loader
loader