«Свої.City» створив спецпроєкт про знищені вулиці Миру у зруйнованих росіянами містах сходу
«Свої.City» створив спецпроєкт про знищені вулиці Миру у зруйнованих росіянами містах сходу

«Свої.City» створив спецпроєкт про знищені вулиці Миру у зруйнованих росіянами містах сходу

У проєкті — історії сімох українців, які жили та працювали на вулицях і проспектах Миру у Бахмуті, Маріуполі, Попасній, Часовому Ярі, Вугледарі та Сіверськодонецьку.

Онлайн-журнал «Свої.City» опублікував спецпроєкт «Це була вулиця Миру. Історії зі знищених росією міст». У ньому — історії сімох українців, які жили та працювали на вулицях або проспектах Миру у Бахмуті, Маріуполі, Попасній, Часовому Ярі, Вугледарі та Сіверськодонецьку. 

Ці вулиці і проспекти, які колись були осередками життя, дружби та сімейного затишку, сьогодні зруйновані внаслідок війни. Історії тих, хто раніше на них жив і працював, переконані автори проєкту, допоможуть усвідомити масштаб руйнувань не лише жилих будинків, історичних будівель та інфраструктури, а й людських доль.

«Наш проєкт — це нагадування про те, що війна змінює не лише географію, а й історію. Завдяки задокументованим спогадам ми маємо можливість зберегти зв’язок із минулим та показати справжню ціну миру. Ми розповідаємо ці історії, щоб ні руїни, ні трагедії не стерли людські обличчя та долі з пам’яті», — каже випускова редакторка «Свої.City» Ольга Яцина.

Ганна Котельнікова прожила у Маріуполі на проспекті Миру все життя. Щоправда, до 2015 року він називався проспектом Леніна. Ганна згадує, проспект Миру був улюбленим місцем маріупольців. Сюди не лише приїжджали люди з різних районів на прогулянки. Саме там, окрім офіційних заходів, проходили Різдвяні ярмарки, книжкові фестивалі, відкривалися сучасні заклади. 22 лютого 2022 року тисячі містян зібралися на перетині проспекту Миру та Театральної площі із синьо-жовтими стягами та плакатами на акцію «Маріуполь — це Україна». А вже за день почалася повномасштабна війна. Будинку Ганни на проспекті Миру вже немає, від нього залишився лише котлован, який заростає бур’яном.

Ірина Черняк з особливим теплом згадує свою затишну двокімнатну квартиру у Часовому Ярі — у триповерховому будинку на вулиці Миру. Вона всім серцем любила це невелике місто на Донеччині, де прожила 15 років. Ірина нині у Німеччині і дуже хоче додому. Однак Часів Яр розбитий, а квартира жінки згоріла після обстрілу: «Мого будинку вже немає. Він вщент вигорів у жовтні 2023 року. Все, що мали за життя, купували, збирали, дбали — все згоріло. Тільки залишилася прописка у паспорті і ключі. І, звісно, спогади про мирне життя».

Для Наталії Волошиної вулиця Миру у Бахмуті була не лише центральною вулицею міста, а справжнім центром її дитинства, юності та сімейного життя. Сьогодні ж російська армія перетворила увесь Бахмут на руїни. «Коли до міста ще могли приїхати журналісти, я натрапила на сюжет, де під час розмови з місцевим на задньому фоні прилетів снаряд у мій будинок», — розповіла Наталія.

Історії для спецпроєкту записали журналістки «Свої.City» Ганна Курцановська, Катерина Калюжна та Єва Миронова.

Всі історії можна прочитати за посиланням. 

Читайте також:

  • В Україні запустили платформу для розповіді про «Свій дім», який знищила Росія

  • Платформа «Меморіал» презентувала спецпроєкт пам’яті полеглих на війні творців кобзарської культури

  • «Радіо Свобода» підготувало мультимедійний проєкт з хронікою останніх 10 воєнних років в Україні

Колаж: «Свої.City»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
війна
Джерело матеріала
loader
loader