У "Музеї Києва" планували презентувати книгу "Київ Михаїла Булгакова", але захід скасували. Про це повідомила депутатка Київради Ксенія Семенова.
- Муніципальний музей Києва замість зривати цей наратив, замість того, щоб долати пропаганду і показувати Київ через творчість українських письменників тягне цю радість до рота знову і знову. Це не справедливе дослідження творчості, не опис історії, як Булгаков з'явився взагалі у цьому домі і яке мав чи не мав відношення до України і Києва. Що в принципі міг би видавати музей. Це саме агітка із романтизацією російської оптики щодо Києва. Агітка, яка вийшла в 1993 році і ось чогось перевидана. Муніципальний музей - не кружок любителів руского міра, - написала Семенова.
Згідно з повідомленням Bankova Mail, директорка "Музею Києва" Діана Попова прокоментувала пост Семенової щодо презентації книги.
- Не підтримую глорифікацію Булгакова як імпеського персонажа. Але він був, є і залишиться видатним киянином для мене і для багатьох поціновувачів його літературного таланту, - написала вона.
Семенова також направила міському голові звернення з вимогою скасувати презентацію і зазначила, що "це не справа смаку". Згодом Семенова оновила свій допис і повідомила, що захід все ж скасували, принаймні на даний момент.
"Київ Михаїла Булгакова" — це четверте, доповнене та перероблене видання культової книги 1990 року, яка стала бібліографічним раритетом. Фотоальбом включає іконографію Булгакова від народження (1891 р.) до його від’їзду з Києва в 1919 році, а також фотографії Києва кінця ХІХ – початку ХХ століття. Видання занурює читача в атмосферу тогочасного міста, даючи змогу побачити Київ очима дитинства та юності письменника. Ціна книги - 2350 гривень.
- У квітні 2024 року Київський музей Булгакова відреагував на висновок Інституту національної пам'яті, який визнав автора "Майстра та Маргарити" українофобом, а пам'ятник йому - символом російської пропаганди. У заяві музей не погоджується з висновками.
- У вересні 2022 року Національна спілка письменників України запропонувала закрити музей Булгакова і натомість відкрити музей композитора та фольклориста Олександра Кошиця, який жив у цій будівлі на Андріївському узвозі в Києві. Музей тоді оголосив, що оновить концепцію, але закривати музей чи змінювати його назву не планує.