Видобуток солі на Закарпатті так і не почали. В ОВА назвали причину
Видобуток солі на Закарпатті так і не почали. В ОВА назвали причину

Видобуток солі на Закарпатті так і не почали. В ОВА назвали причину

Видобуток солі на Закарпатті так і не почали. В ОВА назвали причину

На разі процеси заблокувала судова тяганина.

Видобуток солі в Закарпатській області так і не розпочали через судові суперечки за корпоративні права власників Тереблянського родовища, розповів в інтерв’ю «Укрінформу» голова Закарпатської обласної державної адміністрації Мирослав Білецький.

Він зазначив, що поклади цього родовища солі можуть закрити потреби держави, оскільки солі багато і вона хороша. Однак видобуток так і не розпочали через власників.

«Тобто із сіллю в Тереблі дійсно немає жодних проблем. Є проблеми із власниками, які пересварилися, поблокували роботу один одного і зараз застрягли в судах», - зазначив Білецький.

Він зазначив, що вважає історію прикрою, оскільки ні місцева влада, ні центральна не можуть на неї вплинути, бо мова йде про корпоративні права.

«Звісно, ми намагаємося їх якось примирити, щоб розблокувати роботу. Але там складна історія. Наше завдання зараз – стежити за тим, щоб нічого не сталося із шахтою. Наразі вона законсервована», - додав голова ОВА.

При цьому Білецький визнав, що суперечка бізнесменів взяла у заручники ержаву, яка втратила родовище солі у Донецькій області і збиралась поновити видобуток на Закарпатті. Натомість вимушена і далі імпортувати сіль з Єгипту та інших країн.

Нагадаємо, що місто Соледар, де знаходилось головне соледобувне підприємство України «Артемсіль», знаходиться в зоні тимчасової окупації. Водночас саме підприємство із видобутку солі зупинилось ще в квітні 2022 року через бойові дії в регіоні. У передвоєнний 2021 рік підприємство виробило 1,9 млн тонн солі, яку, серед іншого, експортувало до 15 країн світу.

Тереблянське соляне родовище в Закарпатській області, за попередніми оцінками, має запаси кам'яної солі обсягом 15,5 млн. тон категорії С1 і 505,4 млн тонн із невизначеним промисловим значенням категорії С2.

Джерело матеріала
loader
loader