2024 став найспекотнішим за всю історію спостережень. Світова температура вперше перевищила узгоджену на міжнародному рівні позначку потепління на 1,5℃. Про це йдеться у звіті кліматичної служби ЄС Copernicus, повідомляє The Guardian.
Середня температура в 2024 році була на 1,6°C вище за доіндустріальний рівень – 15,1°C. Це на 0,1°C більше, ніж 2023-го, що встановив попередній рекорд. Copernicus також показують, що 10 липня 2024 року 44% планети постраждали від сильного чи екстремального теплового стресу. 22 липня стало найспекотнішим днем в історії спостережень.
- Зараз існує дуже висока ймовірність того, що ми перевищимо довгостроковий середній показник в 1,5°C, встановлений Паризькою угодою. до страждань для мільйонів людей, – зазначила заступник директора Copernicus Саманта Берджес.
За словами кліматології з Імперського коледжу Лондона Фрідріке Отто, рік екстремальних погодних умов показав, наскільки небезпечне життя при підвищенні температури. Світу не потрібно вигадувати магічне рішення, щоб запобігти погіршенню ситуації у 2025 році. Ми точно знаємо, що нам потрібно зробити, щоб відмовитися від викопного палива, зупинити вирубку лісів і зробити суспільство стійкішим», - зазначила Отто.
Тепле повітря містить більше водяної пари, що збільшує кількість екстремальних дощів і повеней. Це також поєднується з високою температурою поверхні моря, що призводить до сильних шторм, підживлюючи руйнівні урагани та тайфуни.
- У 2024 році середньостатистична людина пережила додаткові шість тижнів небезпечно спекотних днів, що посилило смертельний вплив високих температур у всьому світі.
- Поки що світ на шляху до катастрофічного потепління на 2,7 ° C до кінця століття. Щоб обмежити потепління до 1,5 ° C, викиди викопного палива повинні скоротитися на 45% до 2030 року.