Хочете Пулітцерівську премію? Тоді вам до нас
Хочете Пулітцерівську премію? Тоді вам до нас

Хочете Пулітцерівську премію? Тоді вам до нас

Хочете працювати на передовій? Тоді спершу покажіть власні матеріали, створені за межами лінії зіткнення, у яких видно, що ви глибоко в темі й розумієте, через який біль і страждання змушені проходити українці.

Хочете Пулітцерівську премію? Шукайте її не на передовій, а в застінках катівень. Ловці адреналіну знімають і пишуть про одне й те ж. Так, передова — це важливо. Але вже не так сильно чіпляє вибагливу й байдужу іноземну аудиторію.

Хочете Пулітцерівську премію? Так би мали розпочинати розмови українські журналісти та фіксери з представниками іноземних ЗМІ. The New York Times, The Washington Post, The Guardian, Le Monde чи Die Welt — усі прагнуть слави, сенсації, резонансу. Бізнес є бізнес.

Будьте особливими, любі фіксери. Не йдіть на поводу в примітивному сприйнятті України, де нібито за лінією фронту немає нічого цікавого чи сенсаційного. Копайте глибше і не бійтеся переконувати працедавців, що це зачепить їхню аудиторію.

Будьте агентами впливу власної держави. Кричіть про біль, про несправедливість, про страждання. Говоріть у першу чергу про те, що засудить росію й випалить «розпеченим залізом» у колективній свідомості Заходу правду про звихнутого агресора.

Запропонуйте вашим працедавцям матеріал про види тортур, яким піддають росіяни українців, і про відсутність будь-якої військової доцільності в цих тортурах. Адже жертви не володіють жодною цінною інформацією. Доведіть фактами патологічну схильність росіян до садизму, проведіть аналогії та історичні паралелі. Вийдіть за межі тунельного мислення. Розкажіть у деталях про зґвалтування жінок і викрадення дітей. Вам знадобляться герої та спікери, і в цьому вам допоможуть усі без винятку силові структури, які працюють над збором доказів військових злочинів окупантів.

Хочете Пулітцерівську премію? Тоді замість репортажів-одноденок станьте дослідниками, першовідкривачами. Прокачайте свою емпатію, почитайте історію. Додайте ширший контекст у вашу щоденну роботу.

Бо ж ви ж самі знаєте: No risk — No story! І цей ризик — не лише загинути на передовій, але й бути сміливим, щоб довести свою правоту і голосно прокричати про біль своєї країни у світових ЗМІ.

Мирослав Откович, журналіст, офіцер ЗСУ

Текст публікується з дозволу автора, оригінал за посиланням

Фото: Getty Images

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
війна
Джерело матеріала
loader