Стефанішина: Мін’юст завершує відновлення державних реєстрів після масштабної кібератаки
Стефанішина: Мін’юст завершує відновлення державних реєстрів після масштабної кібератаки

Стефанішина: Мін’юст завершує відновлення державних реєстрів після масштабної кібератаки

Відомство перейшло до завершального етапу — відновлення реєстрів рухомого майна та зняття обтяжень, що забезпечить повне функціонування всіх послуг.

Міністерство юстиції України завершує відновлення державних реєстрів після масштабної кібератаки.

Про це повідомила віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України — міністр юстиції України Ольга Стефанішина в коментарі Укрінформу.

За словами урядовиці, Мін'юст забезпечує надійне відновлення державних реєстрів після кібератаки: «Реєстри вже працюють, і ми перейшли до завершального етапу — відновлення реєстрів рухомого майна та зняття обтяжень, що забезпечить повне функціонування всіх послуг. І сьогодні Міністерство здійснює комплексне тестування кожного реєстру перед його запуском та забезпечує максимальну безпеку даних».

Для оперативного реагування на можливі питання в процесі стабілізації роботи реєстрів Мін'юст запровадив гарячу лінію.

«Ми проводимо ретельне тестування разом із користувачами та оперативно опрацьовуємо всі технічні питання для забезпечення надійної роботи систем», — додала Стефанішина.

Нагадаємо, 19 грудня 2024 року відбулася наймасштабніша зовнішня кібератака на державні реєстри України за останній час. Унаслідок цього було тимчасово призупинено роботу єдиних та державних реєстрів, які перебувають у компетенції Міністерства юстиції України.

Міністерка юстиції Ольга Стефанішина повідомила, що внаслідок кібератаки призупинили дію всіх реєстрів, які адмініструє Мін’юст, щоб уникнути подальшого розгортання загроз. 

За даними СБУ, за кібератакою на реєстри стоять російські спецслужби, зокрема хакерське угруповання, пов'язане з Головним управлінням Генерального штабу ЗС РФ.

Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за кількома статтями Кримінального кодексу України, зокрема за статтею 438 (порушення законів та звичаїв війни).

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що бекапи всіх реєстрів із даними є, тому відновлення інформації в реєстрах не є проблемою. Він повідомив, що створено штаб і відбувається відповідна робота СБУ та Держспецзв'язку. 

10 січня 2025 року Міністерство юстиції повідомило про те, що усі основні сервіси порталу Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відновили роботу.

На порталі знову доступні такі функції:

  • безкоштовний пошук інформації в реєстрі;

  • формування витягів;

  • отримання результатів адмінпослуг за кодом доступу;

  • доступ державних органів до відомостей з реєстру через ідентифікатори доступу.

Фото ілюстративне з відкритих джерел

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Джерело матеріала
loader
loader