Ігрова мишка Razer Basilisk V3 Pro існує декілька років, але тепер в неї є оновлена версія з приставкою 35К в назві. Новинка отримала просунутіший сенсор, а головне, що виробник вирішив не чіпати інші робочі елементи моделі, які працюють і роблять її такою особливою. В цьому огляді розберемося для кого створена ця новинка, чим вона так виділяється серед конкурентів, кому точно підійде, кому варто задуматися, а кому взагалі не звертати уваги.
Плюси:
стильний сучасний дизайн; якісні матеріали; надійні оптичні перемикачі з чудовими характеристиками налаштування; високоточний покращений сенсор; функція надшвидкого скролінга колесом; RGB-підсвічування; чудова ергономіка; три варіанти підключення; якісне ПЗ; універсальність для роботи та ігор; нормальний час автономної роботи
Купити в Elmir.uaМінуси:
висока ціна; трохи завищений заявлений час автономної роботи; деякі наявні можливості доведеться ще й докупати
Купити в Elmir.uaЗміст
- 1 Технічні характеристики Razer Basilisk V3 Pro 35К
- 2 Пакування та комплектація
- 3 Дизайн та ергономіка Razer Basilisk V3 Pro 35К
- 4 Функціональність та сенсор
- 5 Підключення та програмне забезпечення
- 6 Автономна робота
- 7 Досвід користування Razer Basilisk V3 Pro 35К
- 8 Ціна та конкуренти
Технічні характеристики Razer Basilisk V3 Pro 35К
Тип | Ігрова |
Ергономіка | Для правшів |
Сенсор | Razer Focus Pro 35К, оптичний |
DPI | Від 100 до 35 000 |
Частота дискретизації | До 8000 Гц |
Підключення | Трьома способами, 2,4 ГГц, Bluetooth, кабель USB-C |
Клавіші | 10+1 програмована кнопка з пам’яттю до п’яти профілів |
RGB | Є, 13-зонне підсвічування |
Час автономної роботи | До 210 годин (Bluetooth і без RGB), до 140 годин 2,4 ГГц |
Габарити | 130×75,4×42,5 мм |
Вага | 112 грамів |
Пакування та комплектація
Razer Basilisk V3 Pro 35К постачається в невеликому картонному боксі у фірмових чорно-зелених кольорах бренду.
Всередині бачимо саму ігрову мишку, документацію, кабель-перехідник з USB-A на USB-C з нейлоновим покриттям, а також USB-ресивер.
Дизайн та ергономіка Razer Basilisk V3 Pro 35К
Razer Basilisk V3 Pro 35К має матовий корпус чорного, або білого кольору з глянцевими смугами-вставками. Дизайн моделі сучасний і водночас впізнаваний. В неї агресивно-ігровий вигляд, що відразу показує до якої категорії вона належить.
Габарити мишки складають 130×75,4×42,5 мм, а вага 112 грамів. Вона має асиметричну форму, а її корпус та випнуте місце під великий палець. А це означає, що вона розрахована лише на людей, що грають правицею, а от шульгам доведеться шукати собі щось інше.
На лівому торці Razer Basilisk V3 Pro 35К бачимо рифлену вставку, три додаткових клавіші різної форми та вигнутий майданчик для великого пальця.
На правій стороні мишки нічого немає — бачимо лише такий самий текстурований корпус, як і на лівій. Це допомагає долоні не ковзати під час користування, а значить міцно тримати мишку навіть під час найзапекліших віртуальних сутичок.
На задній частині миші розмістили логотип Razer з RGB-підсвічуванням.
На передній частині бачимо нахилений під кутом корпус та порт USB-C для заряджання, або користування.
Вище розмістили пару достатньо вузькі основних клавіш, колесо з рифленими відсічками та пару додаткових функціональних кнопок. Перша відповідає за обертання колеса, а друга перемикає DPI.
На дні Razer Basilisk V3 Pro 35К є чотири PTFE-ніжки, сенсор, перемикачі режимів та профілів, а також схованка для комплектного USB-донгла.
Функціональність та сенсор
Головна особливість Razer Basilisk V3 Pro 35К – новий оптичний сенсор Focus Pro 35K другого покоління з максимальною чутливістю 35 000 DPI (від 100) та швидкістю 750 IPS. Максимальне прискорення складає 70G. Заявлено інтелектуальне відстеження та синхронізація руху, а також асиметричний відрив.
Частота опитування миші вар’юється від 100 до 8000 Гц. Правда, в останньому випадку треба докупати спеціальний донгл HyperPolling Wireless Dongle, який продається окремо, або станцію Razer Mouse Dock Pro. А комплектний ресивер дає до 1000 Гц включно.
Razer Basilisk V3 Pro 35К отримала 13-зонне RGB-підсвічування. Сюди входить коліщатко прокрутки, логотип на «пузі», а також смуга підсвічування нижньої частини корпусу.
Ігрова миша оснащена фірмовими оптичними перемикачами третього покоління із заявленим ресурсом у 90 млн кліків та швидкістю спрацьовування 0,2 мс.
Цікавою знахідкою стане й колесо прокрутки HyperScroll Tit Wheel. Воно може працювати у звичайному режимі з чіткими та короткими прокручуваннями, а за потреби перемикатися у «вільний» режим, дуже швидко та легко крутитися. Останнє зручно використовувати під час інтернет-серфінгу сторінок чи великих документів, або PDF-файлів.
Підключення та програмне забезпечення
Razer Basilisk V3 Pro 35К працює в трьох режимах: базове підключення до пристрою по кабелю, під’єднання по Bluetooth та через USB-ресивер 2,4 ГГц.
Ігрова миша працює з фірмовою програмою Razer Synapse. Це багатофункціональне ПЗ, яке інтегровано з іншими програмами виробника, а усе це об’єднано одним сервісом Razer Axon з надширокими можливостями.
Сама ж Razer Synapse пропонує безліч функцій та можливостей. Тут дають змінювати частоту опитування, записувати макрокоманди, гратися з підсвічуванням, міняти DPI, створювати та перемикатися між п’ятьма доступними профілями. Також є функція автоматичного перемикання колеса у «вільний» режим та назад.
Загалом фірмова програма виглядає сучасно та стильно, вона має багацько можливостей, але водночас в ній відносно легко розібратися.
Автономна робота
Я ніде не знайшов інформації про ємність акумулятора Razer Basilisk V3 Pro 35К. Але заявлений час автономної роботи непоганий. В режимі підключення через ресивер 2,4 ГГц мишка може працювати до 140 годин, а якщо це буде з’єднання по Bluetooth та ще й без підсвічування, то можна досягти 210 годин на одному заряді. Також не забуваємо, що миша працює просто в дротовому режимі.
В застосунку можна виставити активацію режиму енергоощадження на різні відсотки заряду. Базово там стоїть 30%. Це означає, що коли акумулятор розрядиться до 30%, то миша вимикає підсвічування, а колесо блимає червоним світлом. Це таке собі нагадування користувачу, що її треба скоро зарядити. Дуже зручно.
Проте фактичний час автономної роботи не відповідає заявленому. Я користувався мишею через ресивер по 7-10 годин на день, і вона витримувала 10 днів. Тобто навіть якщо ми беремо 10 годин в день, це виходить 100 годин, але ж не 140.
Досвід користування Razer Basilisk V3 Pro 35К
Як і більшість продуктів Razer ігрова миша Basilisk V3 Pro 35К мені сподобалася. Бо саме пристрої виробника ніколи майже не викликали нарікань, проте людям не подобається ціна. Щодо цієї моделі, вона теж не маленька, але ж і миша флагманська. Проте дивує, що в цьому сегменті користувачу доводиться ще доплачувати за різні особливості, якими оснащена новинка.
На мою думку, дивно, що треба докупляти окремий донгл для розблокування найвищої частоти опитування миші. В цьому сегменті та за вартість миші його можна було б додати в комплект, або просто зробити це наявною функцією мишки з коробки.
В усьому іншому претензій до Razer Basilisk V3 Pro 35К взагалі не виникло. Ну, окрім трохи заниженого часу автономної роботи від ресивера. Але її завжди можна приєднати по кабелю, тому то таке.
Ігрова мишка мені сподобалася дизайном, формою та зручністю. Корпус має сучасний та надійний вигляд, руці на мишці дуже зручно, але вона тільки для правшів, тому пам’ятайте про це.
Окремо відзначу функцію вільної прокрутки колеса HyperScroll Tit Wheel. На мої основній мишці Logitech Mx Master 3 теж є схожа функція і я нею постійно користуюся. А тут взагалі інший сегмент, але дуже швидко крутити колесо можна. Я не пам’ятаю моделі для ігор де б це ще реалізували, а якщо ви знаєте, то напишіть назви в коментарях. А поки що для мене це одна з головних фішок цієї мишки, бо фактично під час тестів я не перенавчався користуватися нею, не йшов на компроміси у порівнянні з моєю головною мишкою. Звичайно, це мій окремий випадок, а вам цей надшвидкий скролінг може взагалі не потрібен. Проте він тут є і за потреби ним можна скористатися.
А ще в налаштуваннях застосунку функцію «вільної» прокрутки колеса можна виставити на автоматичний режим, але щось мені не зайшло. Зручніше було перемикатися кнопкою біля колеса саме тоді, коли це потрібно. Проте, можливо, для цього треба було трохи більше часу. В будь-якому випадку добре, що ця можливість є.
Razer Basilisk V3 Pro 35К має вагу 112 грамів, тому я не думаю, що її часто обиратимуть кіберспортсмени, або люди, які планують ними стати. Це такий собі універсальний варіант для геймінгу в будь-що, включно з шутерами, для яких є спеціальна кнопка. Ну й для роботи теж, як бачимо, її можна використовувати. Ігрову мишку нереально зірвати під час гри, вона відносно легка, має широкі налаштування, неймовірний сенсор та надійні фірмові перемикачі з ресурсом в 90 млн кліків. Також вона підійде під декілька хватів.
На білому корпусі взагалі не видно пилу, але з часом на бокових рифлених частинах точно буде помітно бруд та інші сліди користування. Тому цим зонам треба приділити більшу увагу. Принаймні в білій версії мишки.
Ціна та конкуренти
Razer Basilisk V3 Pro 35К продається за ціною від 7800 гривень. Для моделей цього виробника, та й для флагманського сегмента, це адекватний цінник, але будуть ті, кому це дорого.
Як варіант є просто Razer Basilisk V3 Pro із сенсором першого покоління на 30К і вона коштує від 5800 гривень. Якщо вам подобаються моделі бренду, але не зайшла саме новинка, то в них є Razer Viper V3 Pro (ціна від 6700 гривень). Ця модель якраз більше для кіберспорту. Ну й не забуваємо про Razer Viper Ultimate з цінником від 4500 гривень.
З інших брендів варто виділити схожу за формою та направленістю Logitech G502 X Lightspeed (ціна від 3799 гривень), а ще є сильно простіша, але теж варта уваги Logitech G309 Lightspeed (ціна від 2349 гривень), на яку в нас недавно був огляд. Також зверніть увагу на Asus ROG Gladius III Wireless AimPoint з цінником від 3300 гривень.
Висновок:
Razer Basilisk V3 Pro 35К — оновлена флагманська ігрова мишка для універсального використання. Наявних можливостей, функції та залучених технологій вистачить, щоб пограти та попрацювати з максимальним комфортом. Проте за подібну якість та надможливості потрібно немало заплатити, а щоб розблокувати усі функції моделі доведеться ще й докуповувати спеціальний донгл.
Подібна топова модель однозначно сподобається фанатам бренду та усім тим, хто купляє собі найкраще. Проте для усіх інших є безліч різних популярних, а головне доступніших, моделей, включно з іншими рішеннями від Razer.
Купити в Elmir.ua