Сонячні вітрила: у Норвегії будують круїзний лайнер майбутнього з нульовими викидами
Сонячні вітрила: у Норвегії будують круїзний лайнер майбутнього з нульовими викидами

Сонячні вітрила: у Норвегії будують круїзний лайнер майбутнього з нульовими викидами

Створення цього круїзного судна істотно підірве репутацію дизельних лайнерів, адже первісток проєкту Sea Zero працюватиме на чистій енергії.

130-річна норвезька компанія Hurtigruten нині розробляє, можливо, найенергоефективніше круїзне судно у світі: з висувними 50-метровими вітрилами, що вкриті сонячними панелями, а також з акумуляторними батареями та «розумними» каютами. Лайнер живитиметься також енергією вітряною. Таким чином, на горизонті світової круїзної галузі замаячило судно з нульовими викидами.

едда Фелін, генеральна директорка компанії Hurtigruten, з цього приводу зазначила: «Щоб плавати ще 130 років, нам потрібно змінити спосіб плавання».

Що ще відомо про первістка проєкту Sea Zero?

Хоча багатьох і приваблює ідея відпочинку на розкішному кораблі у відкритому морі, круїзи насправді ніколи не були екологічними. Але з появою нового – електричного – лайнера ситуація зміниться кардинально.

Корабель, який компанія обіцяє спустити на воду 2030 року, буде завдовжки 135 метрів. У ньому розташується 270 кают, в яких зможуть розміститися 500 пасажирів та 99 членів екіпажа. Судно також перевозитиме вантажі.

Для роботи над концепцією компанія Hurtigruten поєдналася з дослідницькою організацією SINTEF. Розрахунки дослідників показали, що конструкція споживатиме приблизно на 40–50 відсотків менше енергії, ніж сучасні кораблі, що дає можливість використовувати акумуляторні батареї як основне джерело енергії. Їхня потужність – 60 мегават. Заряджатимуть акумулятори в порту.

А тим часом три висувні вітрила будуть вкриті сонячними панелями, загальна площа яких сягне 1500 квадратних метрів. Цією енергією акумулятори заряджатимуться під час перебування в морі, розповіло видання Daily Mail.

Вітрила також вловлюватимуть енергію вітру, що використовуватиметься для руху судна вперед (як на звичайному вітрильнику).

Цікава деталь: пасажири зможуть контролювати споживання енергії у своєму салоні за допомогою додатка в мобільному телефоні.

«Нині ми модернізуємо наш флот, скорочуючи викиди CO2 на 25 відсотків. Але для нашої дорогоцінної природи та для майбутніх поколінь нам потрібно зробити більше», – сказала пані Фелін. «Круїзна індустрія є значним джерелом забруднення, тож дуже важливо, щоб ми зробили серйозні кроки стосовно скорочення викидів», – додала вона. Компанія планує незабарне переведення всіх своїх суден на чисту енергію.

Щоправда, сама природа Норвегії допомагає цим перетворенням: улітку сонце тут світить 24 години на добу.

Джерело матеріала
loader