Що зупинить Росію і Путіна, якщо не членство України в НАТО
Що зупинить Росію і Путіна, якщо не членство України в НАТО

Що зупинить Росію і Путіна, якщо не членство України в НАТО

Росія даремно сподівалася, що прихід Трампа щось змінить на її користь. Трамп – не король і не може самостійно змінити політику США, а от "накуролесить" може.

На недавній прес-конференції Трамп зробив чимало гучних заяв, зокрема, про Україну та її членство в НАТО. Загалом я би не звертав особливої уваги на все, що Трамп наговорив, адже, допоки він не обійме посаду президента, 99,9% його заяв є політичним піаром. Він так само наговорив бозна-що перед 2016 роком, а потім з’ясувалося, що політична система США побудована таким чином, що президент не має всіх важелів і повноважень, щоб "махати шашкою". Риторика Трампа зміниться після 20 січня, тобто після інавгурації, бо тоді він буде нести відповідальність за сказане, і кожна його заява буде юридично зафіксована: він муситиме або виконувати сказане, або просто мовчати.

Що стосується слів Трампа про членство України в НАТО, то передусім слід зазначити, що він не може, умовно кажучи, видати указ, що нашу країну він до Альянсу не приймає. Він же не є президентом чи керівником НАТО – НАТО є колективним органом, який ухвалює колективні рішення.

Це означає одне: США протягом чотирьох років, поки Трамп ними керуватиме, не будуть підтримувати вступ України до НАТО. А потім Трампа вже не буде вже при владі, так само не відомо, що за цей час буде з Фіцо та Орбаном. Тож справді є велика ймовірність, що Україна не стане членом НАТО в найближчі чотири роки, але вона й не вимагає негайного вступу.

Крім того, серед членів НАТО є країни, які точно не будуть підтримувати Трампа в його риториці щодо України, а тому він не може заблокувати наш вступ Альянсу – він може лише відтермінувати це на чотири роки.

Дехто слушно зазначає, що колись говорилося, що системи Patriot ніде, крім країн НАТО, не можуть бути, але виявилося, що можуть: ці системи є і на Тайвані, і в Австралії, і в Японії, і в Ізраїлі. Саме тому Україна не просить, а вимагає: якщо ви не хочете нас приймати до Альянсу, то дайте нам такі самі гарантії безпеки, що мають перелічені країни, і тоді ми, перебуваючи поза блоком НАТО, точно знатимемо, що в разі небезпеки за нас хтось заступиться.

Мені важко сказати, якими можуть бути справді дієві безпекові гарантії, окрім введення військ західних країн і створення їхніх баз на території України – не миротворців, а саме військ. Тільки створення військових баз західних країн, наприклад, уздовж лінії зіткнення, може бути гарантією того, що Путін далі не полізе. Якщо в Україну введуть війська чисельністю бодай до 10 тисяч осіб і розмістять певні елементи військової інфраструктури на нашій території, наприклад, у Дніпрі, Полтаві чи Миколаєві, Росія точно заспокоїться.

Наостанок зазначу, що Росія не зможе перетравити Україну. Вона не здатна перетравити навіть ту територію, яку вже захопила. У Росії великі проблеми, вона зараз на межі своїх можливостей. У Москві дуже сподівалися, що з приходом Трампа щось зміниться на їхню користь, але дарма, нічого не зміниться. До РФ ніяк не дійде, що Трамп – не король і не герцог, він не здатен самостійно повністю змінити політику США, а от "накуролесить" він може, і це вже помітно.

Віктор Ягун, колишній заступник голови СБУ, генерал-майор запасу СБУ, спеціально для Главреда

Хто такий Віктор Ягун

Віктор Ягун – український військовий, громадський діяч, генерал-майор запасу Служби безпеки України. У період з березня 2014-го по червень 2015-го року був заступником голови СБУ. Під проводом Ягуна добувалася і оприлюднювалася інформація про участь російських військ і роботу спецслужб у війні проти України на Донбасі. Учасник ООС на Донбасі.

Джерело матеріала
loader