США і союзники запровадили санкції проти низки венесуельських чиновників після інавгурації Мадуро
США і союзники запровадили санкції проти низки венесуельських чиновників після інавгурації Мадуро

США і союзники запровадили санкції проти низки венесуельських чиновників після інавгурації Мадуро

США і союзники запровадили санкції проти низки венесуельських чиновників після інавгурації Мадуро

Вашингтон не визнає Мадуро президентом Венесуели.

У п'ятницю, 10 січня, США запровадили нові санкції проти восьми венесуельських чиновників і збільшили до 25 мільйонів доларів винагороду за сприяння арешту президента Венесуели Ніколаса Мадуро. Про нові обмеження було оголошено в день інавгурації Мадуро на третій президентський термін після спірних виборів минулого року, повідомляє Reuters.

Це новий каральний крок адміністрації американського президента Джо Байдена, термін якого перебування на посаді завершується 20 січня, проти уряду Мадуро після липневих виборів у Венесуелі, про перемогу на яких заявляє опозиція.

Державний секретар США Ентоні Блінкен назвав інавгурацію нелегітимною, заявивши, що Вашингтон не визнає Мадуро президентом Венесуели.

Серед посадовців, які потрапили під санкції, - нещодавно призначений голова державної нафтової компанії Венесуели PDVSA Ектор Обрегон, міністр транспорту країни Рамон Веласкес, а також низка поліцейських та військові чиновники.

Санкції США скоординовані з Британією та ЄС. Канада теж запровадила нові санкції проти Венесуели.

“Сполучені Штати разом з нашими партнерами-однодумцями солідарні з голосуванням венесуельського народу за нове керівництво і відкидають шахрайську заяву Мадуро про перемогу”, - йдеться в заяві в.о. заступника міністра фінансів США Бредлі Сміта..

Мадуро та його помічники традиційно відкидають санкції з боку США та інших країн, називаючи ці обмеження “незаконними заходами”, які означають “економічну війну”, покликану завдати шкоди Венесуелі.

“Уряд Сполучених Штатів, який йде у відставку, не знає, як нам помститися”, - заявив Мадуро під час інавгураційної промови, не згадуючи безпосередньо про санкції.

Виборча комісія та Верховний суд Венесуели заявляють, що Мадуро переміг на президентських виборах торік, при цьому детальних результатів голосування опубліковано не було.

Режим Мадуро, який звинувачує опозицію в розпалюванні змов проти уряду, пригрозив опозиційному кандидату в президенти Едмундо Гонсалесу арештом, якщо той повернеться в країну. Також у Венесуелі затримували відомих опозиціонерів та активістів напередодні інавгурації Мадуро.

Опозиція стверджує, що 75-річний Гонсалес переміг на виборах із великим відривом. Опозиційні сили опублікували дані підрахунку голосів як доказ, заручившись підтримкою низки урядів по всьому світу, в тому числі США, які вважають Гонсалеса обраним президентом. Міжнародні спостерігачі за виборами заявили, що голосування у Венесуелі було несправедливим.

62-річний Мадуро перебуває при владі в країні з 2013 року. На додаток до санкцій уряд США збільшив до 25 мільйонів доларів, з попередніх 15 мільйонів, винагороду за інформацію, яка допоможе арештувати Мадуро.

У 2020 році Штати висунули Мадуро звинувачення в наркоторгівлі та корупції. Сам Мадуро ці звинувачення відкидає. Він утримує владу в країні, попри сильний тиск з боку США, зберігаючи підтримку венесуельських військових, а також Китаю, Росії та Ірану.

Байден зустрівся з Гонсалесом у Білому домі на початку цього тижня, назвавши його справжнім переможцем виборів у Венесуелі. Тим часом Дональд Трамп, який у січні вступить на посаду президента США, не зустрічався з Гонсалесом, доручивши провести зустріч одному зі своїх майбутніх старших помічників.

Під час свого першого президентського терміну 2017-2021 років Трамп проводив кампанію “максимального тиску” проти Мадуро, запровадивши жорсткі санкції, в тому числі проти нафтової галузі Венесуели. Наразі незрозуміло, яку політику щодо Венесуели Трамп здійснюватиме під час свого другого терміну. Рішення ускладнює занепокоєння щодо імміграції в США. Однією з центральних передвиборчих обіцянок Трампа була масова депортація нелегальних мігрантів, багато з яких походять з Венесуели, і їхнє повернення, ймовірно, вимагатиме співпраці з венесуельською владою.

Нещодавно лідерка венесуельської опозиції Марія Коріна Мачадо висловила припущення, що Мадуро ризикує втратити підтримку своїх воєначальників на тлі падіння режиму диктатора Башара Асада в Сирії. На її думку, венесуельські генерали бояться, що такі союзники, як Росія та Іран, покинуть їх, після краху режиму Асада, з яким уряд Мадуро підтримував тісні зв'язки.

Про те, чи втримається Мадуро при владі, розмірковував Володимир Кравченко у статті “Венесуельська карта Путіна”.

Джерело матеріала
loader
loader