У росіян є проблеми з відновленням пошкоджених частин Кримського мосту ‒ Плетенчук
У росіян є проблеми з відновленням пошкоджених частин Кримського мосту ‒ Плетенчук

У росіян є проблеми з відновленням пошкоджених частин Кримського мосту ‒ Плетенчук

У росіян є проблеми з відновленням пошкоджених частин Кримського мосту ‒ Плетенчук

Окупанти змушені використовувати автомобільні пороми для своєї логістики.

Росія продовжує докладати максимальних зусиль для збереження Кримського мосту, який має стратегічне значення для окупаційного режиму. Через несприятливі погодні умови та успішні дії Збройних сил України відновлення пошкодженої інфраструктури мосту ускладнюється.

Як розповів капітан 3 рангу, речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук у коментарі для "24 Каналу", противник зіштовхується зі значними труднощами в ремонті мосту та захисті його від подальших атак. Водночас російські війська відновлюють бонові та баржеві загородження навколо об’єкта, намагаючись посилити оборону.

"Росіяни створили ешеловану протиповітряну оборону навколо мосту. Це вимагає значних ресурсів, але приносить результати для противника. Наявність таких ешелонів створює труднощі для ЗСУ", – зауважив Плетенчук.

Раніше штормова погода в Чорному морі завдала серйозної шкоди російській обороні навколо Кримського мосту, зазначив військовий. Із 34 баржевих загороджень, зафіксованих на початку листопада 2024 року, залишилося лише 18. Ця втрата значно послаблює здатність окупантів ефективно захищати об’єкт.

Російські окупанти використовують різні методи забезпечення логістики для Криму. Повітряні перевезення, які залишаються в їхньому розпорядженні, не можуть покрити всі потреби.

За словами Плетенчука, росіяни втратили можливість використовувати військово-морську логістику. Великі десантні кораблі та залізничні пороми були знищені внаслідок дій Сил оборони України. Наразі окупанти змушені покладатися на автомобільні пороми, які використовуються для перевезення як цивільних, так і військових вантажів. Проте обсяги перевезень значно зменшилися, що робить Кримський міст ключовим елементом їхньої логістики.

"Кримський міст для них залишається критично важливим, хоча ситуація з логістикою на півострові ускладнена. Водночас росіяни можуть забезпечувати постачання до Криму з інших тимчасово окупованих територій України", – додав Плетенчук.

Нагадаємо, росіяни з початку травня 2024 року розпочали встановлювати вздовж Кримського мосту бонові загородження, щоб захистити міст від українських морських безпілотників та посилили протиповітряну оборону в цьому районі. Партизанський рух "АТЕШ" повідомляв, що Керченський міст осипається і потребує екстреного ремонту.

Джерело матеріала
loader
loader