Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора.
Українські прокурори з естонськими колегами оглянули місця воєнних злочинів РФ і домовилися про посилення співпраці / Фото: gp.gov.ua
Зазначається, що виконувач обов'язків генерального прокурора Олексій Хоменко провів зустріч із делегацією прокурорів Естонської Республіки на чолі з генеральним прокурором Андресом Пармасом. Також у зустрічі взяла участь Надзвичайний і Повноважний Посол Естонії Аннелі Кольк.
Під час зустрічі сторони обговорили розвиток двостороннього партнерства у сфері правосуддя та притягнення агресора до відповідальності за міжнародні злочини, вчинені в Україні.
Як зазначив Хоменко, весь спектр воєнних злочинів, які тільки існують у міжнародному праві, був вчинений військами держави-агресора в Україні. Він додав, що за час повномасштабного вторгнення українські прокурори вже зафіксували понад 140 тисяч воєнних злочинів
Також, за словами Хоменка, обговорювалися питання посилення співпраці у розслідуванні воєнних злочинів РФ у межах роботи JIT та ICPA.
Як поінформували в ОГП, під час робочого візиту в Україну делегація прокурорів Естонії також відвідала Одеську, Миколаївську і Херсонську області. Разом із керівниками профільних департаментів Офісу генпрокурора та керівництвом обласних прокуратур вони оглянули місця вчинення воєнних злочинів РФ.
Під час зустрічей в обласних прокуратурах українські прокурори розповіли естонським колегам про особливості роботи в умовах повномасштабної збройної агресії, складнощі та виклики, з якими доводиться стикатися, та шляхи їх подолання.
Як зазначається, окрема увага була приділена розслідуванню ракетних атак на енергетичну інфраструктуру, заклади охорони здоров’я та історичні пам’ятки.
Своєю чергою виконувач обов'язків генпрокурора України висловив вдячність естонським колегам за незмінну підтримку та спільні зусилля задля відновлення справедливості.
Як повідомляв Укрінформ, польське головування в Раді ЄС хоче приділити значну увагу питанням відповідальності за злочини російської агресії проти України. Це питання, зокрема, розглядатиметься під час неформальної зустрічі міністрів юстиції ЄС, яка відбудеться у Варшаві 31 січня.