Кілька років тому якщо не другий, то третій власник татуювання міг похвалитися вибитим на шкірі знаком безкінечності. Або ж кульбабою з пташками, метеликами на попереку чи написом Memento Mori.
«Це крінж»: сміються з таких малюнків сучасні майстри тату. Про те, які татуювання завжди у моді, чому не треба гнатися за трендами у цій сфері, а ще кілька цікавих ідей для малюнків на шкірі від майстрині тату - у матеріалі Коротко про.
Має сенс для власника
Це у радянські часи малюнки на шкірі були ознакою кримінального минулого. Та й вигляд у таких тату був, м’яко кажучи, не акуратний: косо і криво набиті ініціали власника або ж синювато-сірі натільні картини з нерівними обрисами на релігійну чи тюремну тематику.
З роками сфера татуювання пережила і кризу, і переродження, і пік популярності. Зараз тату – це спосіб самовираження, підкреслення індивідуальності людини, її стилю і смаку. Акуратний і з певним змістом малюнок на шкірі може мати офісний працівник у строгому костюмі, і неформал з дредами, бабуся у поважному віці і її на кілька десятків років молодша внучка.
Звісно, і в цій делікатній сфері є свої тренди. Наприклад, один із актуальних – флора та фауна. Також завжди популярні геометричні мотиви. Наприклад, в Україні це елементи вишиванки. Геометрія? Так! Символізм? Двічі так!
Хоча самі ж майстри тату з обережністю ставляться до трендів у своїй сфері. У пошуках модних сьогодні малюнків на шкірі авторка цієї статті раптово зіштовхнулася з непорозумінням татуювальників. Майстри в один голос пояснювали: тренди – річ швидкоплинна. Мовляв, краще обирати той малюнок, який відображає особистість саме замовника. Карина, майстриня татуювання з Києва, попереджає – тренди, як правило, постійно змінюються.
- Встигати за модою не завжди легко, - пояснює Коротко про майстриня тату Карина. - Одна справа, коли це якась річ із одягу, а інша - коли це татуювання, яке залишиться з вами майже на все життя (якщо, звісно, не вивести лазером). Колись був тренд на знаки безкінечності та напис memento mori. Зараз це вже крінж (сміється. – Авт.). Я вважаю, що татуювання має бути близьким до душі, нести сенс або мати історію, пов’язану з вашим життям.
Майстриня каже, що останніми роками часто замовники просять набити на шкірі патріотичні тату, символи, пов'язані зі своєрідними традиціями та культурою нашої країни. Це вже вище згадана вишиванка, колоски, прапори, поєднані з текстом «вільна, незалежна Україна».
Відверто кажучи, такі малюнки – це також тренд, адже велику популярність вони здобули після початку повномасштабного вторгнення росіян в Україну. А ще значну роль у тому, що все більше українців хочуть мати тризуб на тілі, зіграли і наші воїни, які часто демонструють патріотичні татуювання.
Майстер татуювання Карина з Києва вважає, що тату має бути не модним, а близьким до душі замовника. Фото: instagram.com/karrina.tattoo/
«Тату закрило шрами від опіків»
Обирати ескіз для майбутнього тату треба ретельно. Це не купівля джинсів чи футболки. Будь-який малюнок на шкірі є своєрідним меседжем суспільству, мовляв, ось я такий, це моя індивідуальність.
- Вважаю цікавими такі татуювання, як відбитки рідних чи домашніх улюбленців, написи або тексти, написані почерком близьких, чи малюнки, які створила ваша близька людина, - каже Карина. - Також популярні татуювання по фото. До речі, останнє, що я робила для замовниці, - відбиток пальців її мами і тата у формі сердечка у червоному кольорі.
Хоча все-таки чорний колір у татуюванні – це своєрідна база, як кажуть самі майстри. А ще жартують про силу тату. Пояснюють: зазвичай людина, яка отримала свій перший малюнок на тілі, через деякий час повертається за новим тату.
Чорный колір у татуюванні – це своєрідна база, як кажуть самі майстри. Фото: instagram.com/karrina.tattoo/
- Дійсно, до мене зараз ходять новачки, які починають поступово «забиватися», – усміхається майстриня. - Як кажуть, татуювання заразне: зробив одне, і понеслося далі.
- А у вас є татуювання? – запитуємо.
- У мене поки що п’ять татуювань, два з яких доволі великі, а інші - міні, - говорить Карина. – А в лютому я записалася на ще три тату. Не всі з них мають глибокий сенс. Одне зі своїх великих я зробила, щоб закрити кілька шрамів після опіків. А є мінітату на руці з написом art, яке зробила одразу після закінчення навчання на графічного дизайнера. Для мене воно символізує творчу професію, пов’язану з мистецтвом. Інші тату я зробила лише тому, що вони мені сподобалися. Майже всі мої татуювання виконані за моїми ж ескізами. Я дуже люблю малювати і завжди прискіплива до себе. Часто створюю кілька варіантів одного ескізу, потім довго вибираю найкращий.
Відбиток пальців мами і тата замовниці у формі сердечка у червоному кольорі. Фото: instagram.com/karrina.tattoo/
До речі
«Свобода» на шиї за дві з половиною години
Татуювання – це боляче. Звісно, у кожного індивідуальний больовий поріг. А ще біль залежить від площі малюнка і місця введення фарби. Наприклад, чимало майстрів не в захваті від бажання клієнта «забити» зап’ястя рук чи шию. Кажуть, боляче і складно.
- Для мене найбільш складним було татуювання на шиї чоловіка, - розповідає Коротко про Карина. - Спочатку я відмовлялася від цієї ідеї, але він довго наполягав, і я, зрештою, погодилася. Шия - складне місце: клієнт постійно перебував в одному положенні, а коли говорив, то працювати було взагалі важко (майстриня набивала напис Freedom – "свобода" з англ. – Авт.). До того ж я дві з половиною години стояла у напівзігнутому положенні, після чого моя спина сказала «бувай». Це, мабуть, було для мене перше й останнє татуювання на шиї, хоча клієнт планує робити ще одне на іншому боці.
Напис на шиї, що зайняв дві з половиною години роботи. Фото: instagram.com/karrina.tattoo/