Для Білла Скашгорда важкий грим не в новинку, зважаючи на роль Пеннівайза у «Воно», однак, за словами стилістів «Носферату», його образ у фільмі Роберта Еггерса потребував ще більше зусиль — лише для гриму обличчя перед кожним зніманням актор проводив понад 4 години у кріслі, тоді як загалом для персонажа передбачалось близько 60 протезів на тілі.
«Білл в цілому тепла й мила особистість. І пам’ятаю, як під час першого сеансу гриму цей чарівний хлопець потроху зникав, і в приміщенні з’являлось щось інше. За чотири години він перетворювався на дуже темного персонажа», — згадує спеціаліст з протезування у «Носферату» Девід Вайт в інтерв’ю The Hollywood Reporter.
У випадку Скашгорда велику увагу приділяли очам та «структурі кісток» — загалом на грим обличчя з 10 протезами (60 протезів на тілі загалом) йшло 4 години. Над загальним образом персонажа одночасно працювали 16 людей, а Білл у цей час намагався відвертати свою увагу за допомогою медитацій.
На момент виходу першого трейлера чимало шанувальників відзначили наскільки зовнішній вигляд Орлока (зокрема зачіска і волосся) у баченні Еггерса відрізняється від персонажа оригінального «Носферату» 1922 року. Вайт визнає, що вигляд персонажа був незвичний, але його попередньо детально вивчив та спланував режисер.
«Роберт передав нам ілюстрації про дворянство 16 століття і чи не всі чоловіки мали такі вуса. Щодо зачіски, то Роберт наполягав на тому, щоб волосся Орлока було прямим, дещо сплутаним та брудним під час перебування в саркофазі, а ззовні — трохи густішим та елегантним».
Так само гримери використовували особливе освітлення, аби обрати правильну техніку гриму із врахуванням тонування плівки (фільм був знятий у кольорі на 35 мм, але був знебарвлений для ефекту дії, яка відбувається в постійному блідому світінні місяця).
«Я працювала над «Маяком» і «Відьмою», тож знайома з методами освітлення, які використовує оператор Джарін Блашке», — розповідає візажистка Трейсі Лоудер. «У мене в трейлері є спеціальні лампи, на які я накладаю фарбу, щоб не помилитись. Для чорно-білого фільму нам треба бути обережними з червоними та фіолетовими кольорами. Тут багато теорії кольорів».
Подібним чином Лоудер працювала і над персонажкою Лілі-Роуз Депп, Еллен, яка мала виглядати дещо хворобливою, зважаючи на те, що стає одержимою демоном.
«Ми хотіли зберегти реалістичність тієї епохи», — каже Лоудер. «Роберту дуже подобається макіяж без макіяжу, і для Еллен в ті часи така вимога була виправданою».
«Носферату» транслюється в кінотеатрах світу з 25 грудня (в Україні з 2 січня) і на цей час перетнув позначку у $135 млн касових зборів (при бюджеті у $50 млн). Фільм отримав доволі високі оцінки від глядачів, а критики пророкували йому звання «найкращого у 2024 році». Нашу рецензію можна переглянути за посиланням.
Окрім Депп і Скашгорда, головні ролі в «Носферату» зіграли Ніколас Голт, Емма Корін та Віллем Дефо — актор, який і сам грав графа Орлока (а також актора Макса Шрека) у стрічці «Тінь вампіра» 2000 року.