У Франції розпочалися військові експерименти з інтеграції дронів у легкі бойові вертольоти. Ціль — зберегти їхню актуальність у сучасних бойових конфліктах. Ідея передбачає перетворення вертольотів на своєрідні «дрононосці», здатні запускати безпілотники для виконання розвідувальних та ударних місій, повідомляє Defence Express.
Базою для випробувань став 3-й вертолітний полк, оснащений легкими вертольотами Gazelle та транспортними Puma. Французькі військові вже протестували можливість запуску FPV-дронів із вертольотів Gazelle, але основна мета полягає у створенні дронів, здатних працювати на відстані до 50 км для розвідки та уражати цілі на відстані до 20 км.
Такі дрони планують інтегрувати в новий вертоліт H160M Guepard Joint Light Helicopter, що буде оснащений новітніми технологіями. Очікується, що цей підхід значно розширить функціональні можливості вертольотів та забезпечить їхню адаптацію до сучасних умов бойових дій.
Подібний підхід також активно розвивається у США, де вже проводяться експерименти з поєднанням AH-64E Apache та дронів MQ-1C Gray Eagle, а також запуском дронів із вертольотів, як-от UH-60 Black Hawk.
Французькі військові планують завершити роботи до 2040 року, вважаючи, що на той час повітряні бої стануть значною мірою «дронізованими».
Раніше ми розповідали про українських розробників, які спроектували антидрон-систему KVERTUS. Новий пристрій для нейтралізації дронів-камікадзе — Antidrone KVS Counter-FPV — перекриває частоти від 800 до 1100 мГц. Завдяки штировим антенам він гарантує захист на абсолютний радіус — 360 градусів (на дистанції до 300 метрів залежно від місцевості). Працює девайс як від мережі (зокрема, від прикурювача авто через інвертор, який додається до комплекту) так і від автомобільного акумулятора.