Європа має посилити співпрацю з українським оборонним комплексом - Пісторіус
Європа має посилити співпрацю з українським оборонним комплексом - Пісторіус

Європа має посилити співпрацю з українським оборонним комплексом - Пісторіус

Європа має розглянути можливості для продовження довгострокової військової підтримки України, зокрема шляхом кооперації з її оборонно-промисловим комплексом.

Про це заявив міністр оборони ФРН Борис Пісторіус під час зустрічі в понеділок, 13 січня, у містечку Геленов поблизу Варшави голів оборонних відомств Групи п'яти (Польщі, Німеччини, Франції, Італії, Великої Британії), повідомляє кореспондент Укрінформу.

Пісторіус назвав основні теми, які стоять на порядку денному: як країни Групи продовжуватимуть забезпечувати суттєву підтримку Україні, де вони мають внести корективи та як посилити співпрацю з українською збройною промисловістю. Це завдання він назвав «центральним пунктом».

«Для всіх нас зрозуміло одне: ми підтримуватимемо Україну на її шляху стільки, скільки буде потрібно. Це все ще актуально. Зрештою, потрібен справедливий, міцний мир, який не обговорюється ні з ким через голову України, але який є справедливим і стійким і який можна і буде забезпечено», - заявив Пісторіус.

Глави МО п'яти держав обговорили можливості зміцнення української оборонної промисловості в довгостроковій перспективі, не лише на час війни, але особливо на період після неї, щоб потужності, необхідні для забезпечення безпеки, були в наявності.

Європейські збройові компанії, за словами німецького політика, можуть і повинні відігравати дуже важливу роль зі своїм ноу-хау та відповідними ланцюгами поставок. Але, своєю чергою, європейські галузі можуть вчитися застосуванню систем і озброєнь на українському бойовому досвіді, підкреслив Пісторіус.

«Ми всі виграємо від інноваційного циклу, в цьому немає сумніву. Ми, європейці, повинні робити більше для власної безпеки та оборони… Ми повинні стати більш стійкими як суспільства і, що не менш важливо, сильнішими у військовому плані», - сказав він.

Німецький міністр зауважив, що європейці вже зробили важливі кроки в цьому напрямку за останні роки, зокрема збільшивши видатки на оборону або переглянувши свої військові можливості. При цьому потрібні подальші конкретні заходи, «щоб надіслати чіткі сигнали трансатлантичним партнерам, але насамперед - Росії».

Серед таких кроків Пісторіус назвав подальше поліпшення відносин між НАТОта Європейським Союзом, кращу синхронізацію процесів планування НАТО та Європейського Союзу, ніж це було в минулому. У цьому контексті він має «конкретні очікування» від нової Єврокомісії та нового комісара ЄС із оборони.

Як повідомлялось, в листопаді минулого року міністри в тому ж складі зустрічалися в Берліні. Окрім того, вони зустрілися перед початком зустрічі Контактної групи на базі ВПС «Рамштайн» минулого тижня

Теги за темою
Україна
Джерело матеріала
loader