В умовах воєнного стану в Україні чоловіки віком від 25 до 60 років підлягають мобілізації. Проте існують випадки, коли громадянин може бути виключений з військового обліку.
Згідно з ч. 6 ст. 37 Закону "Про військовий обов’язок і військову службу", підставами для цього можуть бути:
- смерть, визнання безвісно відсутнім або оголошення померлим;
- припинення громадянства України;
- визнання непридатним до служби за висновком військово-лікарської комісії (ВЛК);
- досягнення граничного віку (60 років).
Додаткові причини включають - одноосібне виховання дитини до 18 років, денну форму навчання чи інші підтверджені обставини, пишуть фахівці адвокатського об’єднання "Бачинський та партнери".
Особа, яка має підстави для виключення з військового обліку, повинна подати заяву до територіального центру комплектування (ТЦК), надавши необхідні документи. Після розгляду заяви у військовий документ вноситься відмітка про виключення.
У разі визнання непридатності до служби чи досягнення 60-річного віку, військовий квиток залишається у власника з відповідною позначкою.
ТЦК виконують свою роботу, адже війна, розв’язана росією, змусила Україну захищатися. Якби росія не розпочала агресію, українці жили б у мирі, а мобілізації не було б. Українська армія дотримується стандартів підготовки, на відміну від росіян, які кидають людей у бій без турботи про їхнє життя.
Україна бореться за своє існування. Тому мобілізація та згуртованість суспільства — єдиний шлях до перемоги. Відмова від спротиву означатиме не лише втрату незалежності, але й повторення історичних трагедій, як-от голодомор.
Раніше ми повідомляли, у ТЦК запропонували альтернативу тим, хто не хоче потрапити на "нуль".
Українці можуть служити неподалік від дому: як скористатися привілеєм - детальніше на Знай.ua.