Найкраща вчителька України Леся Павлюк розповіла, як мотивує учнів вчитися
Найкраща вчителька України Леся Павлюк розповіла, як мотивує учнів вчитися

Найкраща вчителька України Леся Павлюк розповіла, як мотивує учнів вчитися

Про це інформує 24 Канал з посиланням на НУШ. Вона вважає, що насамперед з дітьми потрібно бути чесними.

Як мотивувати школярів вчитися

Педагогиня каже, що досить важливо пояснювати, для чого насправді вони роблять певну річ чи вправу. Також те, як вони можуть застосувати це в реальному житті, за межами школи. Тож якщо діти роблять якийсь проєкт, у нас він не обмежується лише уроком.

Наприклад, коли ми з дітьми вивчаємо вірші чи пісні, також намагаємось зробити щось більше. Ось в другому класі вивчали пісню "Ходить гарбуз по городу" й на уроках майстрували її головних героїв з пластиліну. Потім зняли невеликий анімаційний мультфільм. За ци же принципом робили колись з дітьми й інтерпретацію "Лісової пісні" Лесі Українки.

Коли діти бачать, що їхні старання переростають у щось більше, уточнює Павлюк, і вони доклали до цього своїх зусиль, це і є найкращою мотивацією. Також учні можуть використовувати ці ігри під час перерв.

Крім цього, на початку занять намагаюсь ставити учням проблемні запитання, на які вони не знають відповіді. І дуже добре, якщо навіть ніхто не здогадається одразу, тому що так у них зберігатиметься цікавість упродовж усього уроку,
– продовжила вчителька.

Ось нещодавно на уроці української мови в 1 класі перед вивченням апострофа вона дала завдання дітям записати слово "м'яч". Всі варіанти пробували, правильного так і не було. Після чого вони опрацювали тему уроку і тепер діти добре знають, як читати і писати слова із апострофом.

Поки одні батьки мріють про успішну кар'єру своєї дитини, інші – обирають дистанційну школу "Оптіма", де в рамках співпраці з Amazon учні-підлітки безкоштовно випробовують свої сили в ІТ-технологіях. Дізнайтеся про умови навчання та забезпечте школяру легкий старт у перспективній галузі.

Тобто діти, за її словами, мають відчувати потребу в тому, що вони роблять чи вивчають. Так пробуджується їхній справжній, а не штучний інтерес.

Теги за темою
Школа
Джерело матеріала
loader
loader