Початок вторгнення на Місяць: ракета Ілона Маска запустить одразу два посадкові модулі
Початок вторгнення на Місяць: ракета Ілона Маска запустить одразу два посадкові модулі

Початок вторгнення на Місяць: ракета Ілона Маска запустить одразу два посадкові модулі

Цього року на Місяць вирушить кілька посадкових модулів приватних компаній, але в рамках першої місії на ракеті компанії SpaceX у космос полетить одразу два апарати.

Цього тижня на ракеті компанії Ілона Марска SpacEX буде запущено одразу два посадкові модулі приватних компаній, що покладе початок великому вторгненню на супутник Землі цього року, пише Space.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

На 15 січня заплановано запуск ракети-носія Falcon 9 компанії SpaceX. Вона доставить на навколоземну орбіту два посадкові модулі приватних компаній, які потім вирушать на Місяць. Обидва модулі є частиною програми NASA Commercial Lunar Payload Services (CLPS) з доставки наукових інструментів на поверхню Місяця для його вивчення.

На ракеті Falcon 9 у космос вирушать посадковий модуль Blue Ghost американської компанії Firefly Aerospace і посадковий модуль Resilience японської компанії ispace.

Цього року на Місяць вирушить кілька посадкових модулів приватних компаній
Фото: NASA

Модуль Blue Ghost обертатиметься навколо Землі протягом 25 днів. Потім він полетить до Місяця, що займе 4 дні. Після цього модуль обертатиметься навколо Місяця 16 днів і тільки після цього спробує приземлитися на території Моря Криз на Місяці.

Море Криз на Місяці
Фото: NASA

Посадковий модуль Blue Ghost протягом двох тижнів проводитиме наукові дослідження на поверхні Місяця, а коли там настане місячна ніч, він закінчить свою роботу і відключиться. Річ у тім, що під час місячної ночі модуль не зможе отримувати достатньо сонячного світла для зарядки своїх батарей.

Посадковий модуль Resilience летітиме до Місяця за іншою траєкторією, а тому спробує приземлитися на території Моря Холоду лише через 4-5 місяців після запуску. На борту модуля перебуває маленький місяцехід Tenacious, який має зібрати зразки місячного ґрунту. Водночас модуль також проводитиме дослідження поверхні Місяця.

Море холоду на Місяці
Фото: NASA

Для компанії ispace це буде вже друга спроба посадити свій модуль на Місяці в рамках програми Hakuto-R. У квітні 2023 року перший місячний модуль компанії розбився під час спроби приземлення на Місяць.

Посадковий модуль Blue Ghost
Фото: space.com

У лютому на супутник Землі вирушить посадковий модуль американської компанії Intuitive Machines, якій єдиній серед усіх приватних підрядників NASA вдалося успішно посадити свій апарат на Місяці. У лютому 2024 року посадковий модуль Nova-C у межах місії IM-1 доставив на Місяць кілька наукових інструментів NASA після приземлення біля кратера Малаперт А за 300 км від південного полюса Місяця.

Посадковий модуль місії IM-2 також вирушить до південного полярного регіону Місяця і має приземлитися поруч із кратером Шеклтон і також має доставити нові наукові інструменти в рамках програми CLPS. Цей модуль має підтвердити наявність водяного льоду в цьому регіоні Місяця.

Південний полярний регіон на Місяці
Фото: NASA

Компанія Intuitive Machines запланувала на кінець 2025 року місію IM-3 на Місяць, коли посадковий модуль Nova-C доставить ще один набір наукових інструментів NASA.

Цього року американська компанія Astrobotic планує відправити на Місяць свій посадковий модуль Griffin у рамках програми CLPS. Минулого року місячний модуль цієї компанії під назвою Peregrine навіть не зміг долетіти до Місяця, а тому його довелося повернути назад, щоб він згорів в атмосфері Землі.

Програма CLPS від NASA спрямована не тільки на більш ретельне вивчення Місяця, а й на підготовку до висадки астронавтів у 2027 році.

Фокус уже писав і про інші важливі космічні місії, які заплановані на 2025 рік. Усі вони мають велике значення для кращого розуміння космосу.

Також Фокус писав про те, що чорні діри поглинають не всю матерію і більшу її частину викидають у космос. Вчені провели спостереження за далекою чорною дірою і змогли з'ясувати, що тепер можна робити максимально чіткі зображення цих об'єктів.

Теги за темою
Космос ракета SpaceX
Джерело матеріала
loader